انتقاد سنگربان بارسلونا از نداشتن فناوری خط دروازه در «لالیگا»

ترشتگن با انتقاد از مسئولان لالیگا، گفت که پول زیادی در فوتبال در گردش است، اما برای آنچه که لازم است، مورد استفاده قرار نمی‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مارک آندره ترشتگن، ملی‌پوش آلمانی باشگاه بارسلونا نداشتن فناوری خط دروازه در رقابت‌های لالیگا را شرم‌آور توصیف کرد.

دو تیم رئال مادرید و بارسلونا شب گذشته (یک‌شنبه) در چارچوب هفته سی‌و‌دوم رقابت‌های لالیگا در ورزشگاه «سانتیاگو برنابئو» به مصاف هم رفتند و تیم میزبان موفق شد 3 بر دو به برتری برسد و یک گام دیگر برای فتح لالیگا قدم برداشت.

این مسابقه که به الکلاسیکوی فوتبال جهان معروف است، تحت‌ تاثیر تصمیم بحث‌برانگیز داور مسابقه برای عدم احتساب گل لامین یامال قرار گرفت؛ تصمیمی که به دلیل نداشتن فناوری خط دروازه عده‌ای آن را گل و عده‌ای دیگر تصمیم داور را درست می‌دانستند.

ماجرا از این قرار بود که یامال در دقیقه 28 توپ را به سمت دروازه آندری لونین هدایت کرد و طبق تصاویر اولیه به نظر می‌رسید که توپ از خط دروازه رئال مادرید رد شد، اما داور با بررسی VAR که هفت دقیقه طول کشید آن را گل اعلام نکرد.

ترشتگن در مصاحبه با تلویزیون رسمی «لالیگا»، گفت: «نداشتن فناوری کنترل خط دروازه (در رقابت‌های لالیگا) شرم‌آور است. پول زیادی در فوتبال در گردش است، اما برای آنچه که لازم است، مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.»

وی درباره شکست بارسلونا در این مسابقه، افزود: به غیر از تصمیمات بحث‌برانگیز داوری، ما مرتکب اشتباهات زیادی شدیم و موقعیت‌های زیادی را هدر دادیم، در حالی که در این موقعیت‌ها باید بهتر کار کنیم. این شکست ضربه بدی به ما در راه کورس قهرمانی زد.»

رئال مادرید با پیروزی برابر آبی‌اناری‌ها 81 امتیازی شد و اختلاف خود با بارسلونا در‌ رده‌ دوم را به 11 امتیاز رساند و عملا در فاصله شش هفته تا پایان رقابت‌ها مهری بر قهرمانی خود در لالیگا کوبید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید