المپیک سبز در تابستان گرم پاریس

هدف پاریس خنک نگه‌داشتن بازیکنان المپیک بدون دستگاه‌های خنک‌کننده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرانسه در نظر دارد، المپیک 2024 پاریس را به صورت سبز و سازگار با محیط زیست برگزار کند و در این راستا در این المپیک که تحت عنوان «سبزترین بازی‌های المپیک» نام‌گذاری شده است، در اتاق ورزشکاران دستگاههای خنک‌کننده وجود نخواهد داشت.

خبرگزاری «رویترز» پنج‌شنبه، 24 اسفند، اعلام کرد که «آن هیدالگو»، شهردار پاریس از کشورهای شرکت کننده در المپیک 2024 خواسته است تا مقابل وسوسه نصب کولر و دستگاه‌های تهویه هوا در دهکده ورزشکاران مقاومت کنند.

به گزارش رویترز شهردار پاریس به کشورهای شرکت کننده در المپیک پاریس که قصد نصب دستگاههای خنک کننده را دارند توصیه کرد که «به علم اعتماد کنند»، و به آنان اطمینان داد که ساختمان‌های دهکده ورزشکاران با سیستم خنک کننده طبیعی طراحی شده‌اند.

برگزارکنندگان المپیک پاریس امیدوارند به‌ واسطه ساخت دهکده ورزشکاران بدون سیستم‌های مرسوم خنک‌کننده، ردپای کربن را در این بازی‌ها کاهش دهند.

به گفته برگزارکنندگان المپیک 2024، نحوه عملکرد سیستم خنک کننده در این دهکده به این صورت است که برای ایجاد یک مکانیسم خنک کننده طبیعی از انتقال آب از زیر زمین استفاده می‌شود. علاوه بر این، نماهای ساختمان‌ها برای ایجاد سایه طبیعی و کاهش قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید طراحی شده‌اند.

اظهارات شهردار پاریس و راهکار برگزارکنندگان المپیک پاریس در ایجاد سیستم خنک‌کننده طبیعی در حالیست که برخی از کشورهای شرکت‌کننده در این المپیک هنوز در مورد کنار گذاشتن دستگاههای مرسوم خنک‌کننده هوا متقاعد نشده‌اند، به‌ویژه با توجه به اینکه سال گذشته گرم‌ترین سال ثبت شده در جهان بوده است و احتمالا تابستان امسال نیز بسیار گرم باشد.

دهکده ورزشکاران در شمال پاریس در تابستان 2024، میزبان ورزشکاران 206 کشور در رقابت‌های المپیک و 184 کشور در مسابقات پارالمپیک خواهد بود. پس از بازی‌ها، این دهکده که در کنار رودخانه سن واقع شده است به محله‌ای مسکونی و تجاری بدون کربن و سازگار با محیط زیست با 6000 ساکن جدید تبدیل می‌شود.

روسیه و بلاروس اجازه حضور در این المپیک را نخواهند داشت، دلیل این تصمیم حمله روسیه به اوکراین و حمایت بلاروس از روسیه در این حمله عنوان شده است.

با این حال کمیته بین المللی المپیک اعلام کرده است که ورزشکاران روسیه و بلاروس می‌توانند به عنوان ورزشکاران بی‌طرف در این المپیک حضور داشته باشند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید