کاهش سهمیه‌ ایران برای فصل آینده لیگ نخبگان آسیا

یک سهمیه مستقیم و یک سهمیه پلی‌آف برای تیم‌های ایرانی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

با صعود شب گذشته تیم العین امارات به دیدار پایانی منطقه غرب آسیا، سهمیه‌ تیم‌های ایرانی حاضر در لیگ نخبگان و قهرمانان آسیا برای فصل آینده کاهش یافت.

العین امارات شب گذشته با وجود شکست 4 بر سه، برابر النصر سعودی در دیدار برگشت که باعث شد تا نتیجه دو دیدار رفت و برگشت 4 بر چهار شود، در ضربات پنالتی 3 بر یک به برتری رسید و راهی فینال غرب آسیا شد.

بر اساس اعلام سایت «فوتی رنکینگز» که در زمینه رده‌بندی کشورهای عضو ‌AFC فعالیت می‌کند و تاثیر مستقیم در سهمیه کشورها دارد، ایران برای مسابقات فصل آینده لیگ قهرمانان نخبگان آسیا (AFC Champions League Elite) یک سهمیه مستقیم به علاوه یک سهمیه پلی‌آف خواهد داشت و در سطح دوم مسابقات یعنی لیگ قهرمانان آسیای دو (AFC Champions League 2) یک سهمیه مستقیم دریافت می‌کند.

کشورهای سعودی و ژاپن هر کدام سه سهمیه مستقیم در لیگ نخبگان آسیا و یک سهمیه در لیگ قهرمانان دوی آسیا برای فصل آینده خواهند داشت.

امارات هم که با یک پله صعود در این رده‌بندی، جای قطر را در رتبه چهارم گرفت به همراه کره جنوبی [رده سومی] و قطر برای فصل آینده دو سهمیه مستقیم و یک سهمیه پلی‌آف برای مسابقات لیگ قهرمانان نخبگان آسیا دریافت می‌کند و در لیگ قهرمانان آسیای دو نیز یک سهمیه مستقیم خواهد داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید