لالیگا؛ درباره ویدیوی کودکی که وینیسیوس را «میمون» خطاب کرده بود تحقیق می‌کنیم

فوق ستاره برزیلی در مدت زمان حضور خود در اسپانیا بارها مورد توهین و آزارهای نژادپرستانه قرار گرفته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

اتحادیه لیگ برتر فوتبال اسپانیا «لالیگا» فاش کرد که درباره ویدیوی ضبط شده از یک کودک هوادار والنسیا که در جریان دیدار شنبه شب دو تیم والنسیا و رئال مادرید به وینیسیوس جونیور توهین‌های نژادپرستانه کرده، تحقیق می‌کند.

یک منبع در اتحادیه لالیگا، شامگاه دوشنبه 14 اسفند، گفت: «ما در حال بررسی و تحلیل جوانب قانونی هستیم تا ببینیم مستلزم انجام دادن کدام کار و چه نوع مجازاتی هستیم.»

ویدیویی روز گذشته توسط روزنامه‌نگار پورتال برزیلی شبکه تلویزیونی «ای.اس.پی.ان» منتشر شده که در آن کودکی خردسال در دامان زنی نشسته‌ و وینیسیوس جونیور را «میمون» خطاب می‌کند.

طبق گزارش‌ها از اسپانیا، این زن پس از متوجه شدن ضبط ویدیو به روزنامه‌نگار حمله کرده و دوربین را به زمین می‌کوبد.

وینیسیوس در دیدار شنبه شب با درخشش خود برابر والنسیا مانع از شکست رئال مادرید [تساوی 2 بر دو] شد. او دو مرتبه برای «کهکشانی‌ها»‌ گلزنی کرد و در پایان مسابقه جایزه بهترین بازیکن زمین را به دست آورد.

خوشحالی پس از گل اول وینیسیوس حرکتی ضدنژادپرستی رو به سکوهای مستایا بود. ستاره برزیلی جلوی چشم هواداران والنسیا مشت‌ خود را بالا برد و به شکلی نمادین با نژادپرستی مبارزه کرد.

فوق ستاره برزیلی فوتبال جهان پس از اینکه بارها مورد توهین نژادپرستانه قرار گرفت و در دیدار برابر والنسیا بارها «هو» شد، به نماد مبارزه با تبعیض و نژادپرستی در فوتبال اسپانیا تبدیل شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید