به سرقت رفتن اطلاعات حساس مربوط به طرح‌ امنیتی المپیک پاریس

رایانه کاری و دو حافظه یواس‌بی مسروقه، حاوی داده‌های حساس به ویژه پیرامون برنامه‌های پلیس پاریس برای ایمن‌سازی بازی‌های المپیک است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پلیس فرانسه به دنبال به سرقت رفتن کیف حاوی «طرح‌های امنیتی حساس» برای تامین امنیت المپیک 2024 پاریس به وضعیت هشدار در آمده است.

بر اساس گزارش‌ها از فرانسه، این کیف حاوی رایانه کاری و دو حافظه یواس‌بی (فلش) که طرح‌های امنیتی پلیس برای بازی‌های المپیک پاریس 2024 در آنها ذخیره شده بود، از قطاری در «گار دی نور» (ایستگاه شمالی)، یکی از شش ایستگاه بزرگ قطار پایتخت، به سرقت رفته است.

پلیس با تایید صحت گزارش منتشر شده توسط شبکه خبری «بِ‌اِف‌اِم تِ.وِ»، اعلام کرد که کیف به سرقت رفته متعلق به یکی از مهندسان شورای شهر پاریس است.

از آنجا که حرکت قطار با تاخیر مواجه شد، این مهندس 56 ساله تصمیم می‌گیرد از قطار پیاده شود و در این لحظه، متوجه سرقت می‌شود.

بر اساس گزارشی که در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته، کیف هنگام سرقت در قسمت چمدان‌های بالای صندلی فرد یاد شده قرار داشته است.

به گفته این فرد، رایانه کاری و دو حافظه یواس‌بی مسروقه، حاوی داده‌های حساس به ویژه پیرامون برنامه‌های پلیس پاریس برای ایمن‌سازی بازی‌های المپیک است که بر جاده‌ها و به ویژه ترافیک در طول بازی‌های المپیک تأثیر می‌گذارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید