آیا «سیاست» مانع بازی لیونل مسی مقابل هنگ‌کنگ شد؟

هنگ‌کنگی‌ها اعتقاد داشتند که مسی به دلایل «سیاسی» در بازی اینترمیامی برابر هنگ‌کنگ به میدان نرفته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

لیونل مسی، ابراسطوره آرژانتینی فوتبال جهان، با انتشار ویدیویی گمانه‌زنی‌ها مبنی بر امتناع از به میدان‌ رفتن او در بازی اخیر اینترمیامی در هنگ‌کنگ به دلایل «سیاسی» را رد کرد.

دارنده هشت توپ طلای فوتبال جهان قرار بود 4 فوریه ماه جاری در تور پیش‌فصل آسیایی اینترمیامی برابر هنگ‌کنگ در این کشور به میدان برود، اما مسی به دلیل مصدومیت گوارشی نتوانست در این بازی حضور داشته باشد و در طول مسابقه بر روی نیمکت نشست؛ اتفاقی که به شدت جنجال برانگیز شد.

هنگ‌کنگی‌ها از اینکه او تنها چند روز بعد مقابل ویسل کوبه در ژاپن به میدان رفت خشمگین شده بودند. آنها اعتقاد داشتند که مسی به دلایل «سیاسی» در این بازی به میدان نرفته است.

در همین راستا، اتحادیه فوتبال هنگ‌کنگ با انتشار بیانیه‌ای دو دیدار دوستانه برابر آرژانتین را لغو کرد.

مسی برای پاسخ به این گمانه‌زنی به پلتفرم «ویبو»، بزرگ‌ترین رسانه اجتماعی چینی روی آورد و گفت که این «شائبه مطلقا بی‌اساس است و صحت ندارد.»

مسی در خطاب مردم هنگ‌کنگ گفت: «شنیده‌ام که می‌گویند به دلایل سیاسی نخواستم بازی کنم، این اصلا درست نیست. از زمان شروع حرفه‌ام چندین بار به این کشور سفر کرده‌ام. من روابط بسیار خوبی با این کشور دارم.»

وی افزود: «همان‌طور که در کنفرانس مطبوعاتی گفته بودم، در مجرای ادراری خود التهاب داشتم. روز قبل بازی سعی کردم تمرین کنم و تلاش کنم که به بازی برسم. من هر کاری از دستم برمی‌آمد انجام دادم. اما واقعاً نمی‌توانستم بازی کنم.»

مسی در پایان تاکید کرد که رابطه «قوی و ویژه‌ای» با کشور چین دارد و امیدوار است به زودی به آنجا بازگردد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید