انتقاد شدید آقای گل آفریقا: مسئولان فدراسیون دروغگو و فاسد هستند

انسوی: اتحادیه فوتبال گینه استوایی مبلغ یک میلیون یورو پاداش حضور در جام ملت‌های آفریقا را دزدیدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

امیلیو انسوی، آقای گل جام ملت‌های آفریقا و هم‌تیمی خود ایبان سالوادور، پس از تصمیم به کنار گذاشتن آنها از تیم ملی به دلایل «نامشخص»، از عملکرد مقامات اتحادیه فوتبال گینه استوایی انتقاد کردند.

تیم ملی گینه استوایی د‌ر جام ملت‌های آفریقا در گروهی که با حضور تیم‌های قدرتمندی همچون ساحل عاج، نیجریه و گینه بیسائو بود، با هفت امتیاز صدرنشین شد.

این تیم در مرحله یک‌هشتم پایانی به مصاف گینه رفت و در آن دیدار پس از 10 نفره شدن، با تک گل دقایق پایانی محمد بایو شکت خورد و از گردونه رقابت‌ها حذف شد. با این حال، امیلیو انسوی با به ثمر رساندن پنج گل جایزه بهترین گلزن جام ملت‌های آفریقا را از آن خود کرد.

اتحادیه فوتبال گینه استوایی پس از حذف این تیم از جام ملت‌های آفریقا با انتشار بیانیه‌ای امیلیو انسوی و ایبان سالوادور را به دلایل انضباطی که نیاز به مداخله پلیس ساحل عاج داشت، از تیم ملی گینه استوایی کنار گذاشت. در این بیانیه همچنین آمده است که بی‌انضباطی این دو بازیکن ضمن تاخیر در بازگشت تیم، باعث خراب شدن چهره کشور و تیم ملی نیز شد.

در مقابل، «انسوی» از طریق پخش زنده در حساب اینستاگرام خود با حضور ایبان سالوادور، گفت: «مسئولان فوتبال کشور ما سرطان، دزد و دروغگو هستند. آنها یک میلیون یورو را که پس از حضور در جام ملت‌های 2021 آفریقا که به میزبانی کامرون برگزار شد، به ما به عنوان پاداش حضور در رقابت‌ها وعده داده بودند را دزدیدند. ما در مورد حقوق خود سکوت نخواهیم کرد و تاکنون هیچ مبلغی را دریافت نکردیم.»

در ادامه، این دو بازیکن در مورد شرایط اخیر تیم ملی گینه استوایی در جام ملت‌های آفریقا فاش کردند که این تیم پیش از رویارویی با نیجریه تجهیزات اولیه کافی برای برگزاری این مسابقه را در اختیار نداشت.

انسوی در پایان اظهاراتش گفت که یکی از فیزیوتراپیست‌ها به عنوان جاسوس در رختکن تیم برای فدراسیون فوتبال فعالیت می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید