کامبک تماشایی الهلال برابر سپاهان؛ آبی‌پوشان ریاض 3 بر 1 سپاهان را شکست دادند

نیمه نخست این مسابقه با برتری 1 بر صفر سپاهانی‌ها به پایان رسیده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تیم فوتبال الهلال سعودی در دیداری که با یک گل در نیمه نخست برابر سپاهانِ میزبان شکست خورده بود، با بازگشتی شگفت‌انگیز در نیمه دوم توانست 3 بر یک به برتری برسد و گامی مهم برای راهیابی به مرحله یک‌چهام پایانی لیگ قهرمانان آسیا بردارد.

در سومین شب از دور رفت مرحله یک‌هشتم پایانی لیگ قهرمانان آسیا دو تیم سپاهان اصفهان و الهلال سعودی شامگاه پنج‌شنبه 26 بهمن، در ورزشگاه «نقش جهان» به مصاف هم رفتند و در پایان، آبی‌پوشان ریاض توانستند 3 بر یک برابر میزبان خود به برتری برسند.

الهلال که در فوتبال آسیا با لقب «بزرگ آسیا» معروف است، در نیمه نخست از بازی با عقب کشیدن شاگردان خوزه مورایس نتوانست بهره ببرد و در چندین موقعیت کم‌دقتی مهاجمانش باعث شد که به گل نرسد.

سپاهانی‌ها در دقیقه 36 در ضدحمله‌ای برق‌آسا به گل رسیدند. محمد دانشگر که از بالا آمدن مدافعان حریف آگاه بود، با پاسی بلند از منطقه دفاعی رامین رضائیان را با یاسین بونو تک‌به‌تک کرد و مدافع ملی‌پوش سپاهان با شوتی سرکش دروازه الهلال را باز کرد. نیمه نخست این دیدار با تک گل رضائیان به پایان رسید.

شاگردان خورخه ژسوس نیمه دوم را طوفانی آغاز کردند و در دقیقه 57 روی یک کار تیمی توسط مالکوم به گل تساوی رسیدند.

سپاهان پس از دریافت گل تساوی زیر فشار حملات الهلال بود که ناگهان در دقیقه 76 و در یک ضدحمله و خطای دانشگر بر روی بازیکن الهلال صاحب کارت قرمز شد. احمد العلی، داور کویتی با درخواست کمک داوران ویدیویی صحنه خطای دانشگر را روی پای بازیکن الهلال بازبینی کرد و تصمیم به اخراج مدافع سپاهانی‌ها گرفت.

در 10 دقیقه پایانی وقت قانونی حملات پرتعداد شاگردان ژسوس بر روی دروازه پیام نیازمند با خوش‌شانسی راه به دروازه نداشتند.

الهلال که نمی‌خواست فرصت پیروزی خارج از خانه برابر سپاهان 10 نفره را از دست بدهد، در وقت‌های تلف‌شده دو مرتبه توسط الکساندر میتروویچ و عبدالله الحمدان به گل‌ رسید تا این مسابقه را با برتری 3 بر یک به نفع خود به پایان ببرد و گامی مهم را برای صعود به مرحله بعدی این رقابت‌ها برداشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید