قطر - اردن؛ سومین فینال تمام عربی تاریخ جام ملت‌های آسیا

دیدار پایانی هجدهمین دوره رقابت‌های جام ملت‌های آسیا شنبه بین دو تیم قطر و اردن برگزار می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ورزشگاه «لوسیل» شهر دوحه قطر روز شنبه، میزبان سومین فینال تمام عربی تاریخ جام ملت‌های آسیا خواهد بود که این امر با پیروزی 3 بر دو شب گذشته «عنابی‌ها» برابر ایران میسر شد.

قطر، مدافع عنوان قهرمانی و میزبان هجدهمین دوره جام ملت‌های آسیا با گلزنی جاسم عبدالسلام، اکرم عفیف و المعز علی ایران را شکست داد و حریف اردن در دیدار پایانی شد؛ اردنی که سه‌شنبه با دو گل، کره جنوبی را از گردونه رقابت‌ها حذف کرد و به فینال راه یافت.

این دو تیم در حالی شنبه به مصاف هم خواهند رفت که قطری‌ها به‌ دنبال دومین قهرمانی خود هستند و اردن به دنبال تاریخ‌سازی و کسب نخستین قهرمانی است.

دیدار پایانی جام ملت‌های آسیا پیش از این میزبان شش تیم عربی بود، در حالی که این سومین فینال تمام عربی پس از فینال 1996 بین سعودی و امارات و فینال 2007 بین سعودی و عراق خواهد بود.

نخستین فینال بین دو تیم عربی در یازدهمین دوره این رقابت‌ها به میزبانی شهر ورزشی زاید در ابوظبی برگزار شد؛ دیداری که در وقت‌های معمول و اضافه بدون گل به پایان رسید و سعودی‌ها در ضربات پنالتی توانستند با درخشش محمد الدعیع 4 بر دو میزبان مسابقات را شکست دهند و برای سومین بار قهرمان جام ملت‌های آسیا شوند.

در جاکارتای اندونزی در ورزشگاه «گلورا بونگ کارنو» باز هم سعودی یک طرف فینال تمام عربی بود. «شاهین‌های سبز» به مصاف عراقی رفتند که برای نخستین بار به دیدار پایانی این مسابقات راه یافته بود.

عراق در آن دیدار با درخشش و گلزنی یونس محمود 1 بر صفر برابر سعودی به برتری رسید و جام قهرمانی را بالای سر برد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید