صعود دراماتیک اردن به مرحله یک‌چهارم پایانی با شکست عراق

اردنی‌ها تا دقیقه 5+90 با نتیجه 2 بر یک از عراق عقب بودند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تیم ملی فوتبال اردن در حالی‌که تا دقیقه 5+90 با نتیجه 2 بر یک برابر عراق شکست خورده بود، در عرض سه دقیقه دو گل به‌ ثمر رساند و به دور یک‌چهارم پایانی جام ملت‌های آسیا راه یافت.

تیم‌های ملی فوتبال عراق و اردن ظهر دوشنبه 9 بهمن و در دومین روز از بازی‌های مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا، در ورزشگاه بین‌المللی «الخلیفه» دوحه مقابل هم قرار گرفتند که در پایان اردنی‌ها با نتیجه 3 بر دو به برتری رسیدند.

یزن النعیمات در دقیقه نخست وقت‌های تلف‌شده نیمه نخست از روی اشتباه مدافعان عراق نهایت استفاده را برد و با تک‌به‌تک شدن با دروازه‌بان عراق توپ را از بالای سر او وارد دروازه کرد تا اردنی‌ها با برتری یک گله به رختکن بروند.

در نیمه دوم شاگردان خسوس کاساس با حملات پر تعداد نبض بازی را به سود خود در آوردند و در دقیقه 68 سعد ناطق، گل مساوی را به ثمر رساند. 9 دقیقه پس از گل دوم بازی، ایمن حسین در دقیقه 77 گل دوم عراق را به ثمر رساند تا برتری نصیب شیرهای بین‌النهرین شود.

ایمن حسین که با شش گل، آقای گل این رقابت‌هاست، پس از به ثمر رساندن گل دوم عراق به سمت تماشاگران اردن رفت و خوشحالی جنجالی را انجام داد. این حرکت از چشم علی‌رضا فغانی، داور ایرانی الاصل مسابقه که در این رقابت‌ها به نمایندگی استرالیا سوت می‌زند، نماند و با نشان دادن کارت زرد دوم به مهاجم عراق او را از زمین اخراج کرد.

در حالی‌که شاگردان کاساس خود را برای پیروزی در این مسابقه آماده می‌کردند، یزن العرب در دقیقه 5+90 گل تساوی‌بخش اردن را به ثمر رساند. نزار الرشدان هم در دقیقه 7+90 گل سوم و برتری اردنی‌ها را وارد دروازه حریف کرد تا عراق یکی از مدعیان کسب جام با این رویداد وداع کند.

به این ترتیب، اردن در مرحله یک‌چهارم پایانی می‌بایست به مصاف تاجیکستان برود.


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید