تاریخ‌سازی «یانیک سینر» در یکی از تماشایی‌ترین فینال‌های اوپن استرالیا

این نخستین قهرمانی تاریخ یک تنیس‌باز ایتالیایی در گرند اسلم‌ استرالیا بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

يانيك سينر، تنیس‌باز جوان و خوش‌آتیه ایتالیایی، در حالى‌كه دو ست نخست دیدار پایانی را به دنيل مدودف واگذار کرده بود، با ثبت بازگشتی به يادماندنى، در سه ست متوالى به پيروزى رسيد و قهرمان اوپن استراليا لقب گرفت.

سینر پس از آن‌که دو ست اول را با نتایج متشابه 6-3 به مدودف واگذار کرد، در سه ست بعدی با نتایج 6-4، 6-4 و 6-3 رقیب روس خود را در مدت زمان سه ساعت و 46 دقیقه شکست داد.

این نخستین فینال سینر در گرند اسلم بود که با قهرمانی و تاریخ‌سازی تنیس‌باز ایتالیایی به پایان رسید.

«پسر هویجی» با ثبت پیروزی برابر مدودف به اولین قهرمان ایتالیایی اوپن استرالیا و پنجمین قهرمان ایتالیایی تاریخ مسابقات گرند اسلم تبدیل شد و به حدود نیم قرن انتظار ایتالیا برای فتح یکی از رویدادهای چهارگانه پایان داد.

آخرین قهرمانی یک بازیکن مرد ایتالیایی در مسابقات گرند اسلم به 47 سال قبل بر می‌گردد که آدریانو پاناتا موفق به فتح مسابقات رولان گاروس سال 1976 شد.

این سومین فینال مدودف در «ملبورن پارک» بود. تیس‌باز روس در این دیدار هم نتوانست خاطره دو شکست تلخ قبلی برابر نواک جوکوویچ و نادال را از یاد خود و هوادارانش ببرد.

مدودف اکنون براى دومين بار در فينال تنیس آزاد استراليا، بازى 2‌ بر صفر برده را واگذار كرد. تنیس‌باز روس كه در فينال 2022 نيز برابر رافائل نادال نتوانسته بود از برترى خود دفاع كند، نخستین تنيسور تاريخ لقب گرفت كه دو فينال اوپن استراليا را با وجود برترى 2 بر صفر واگذار مى‌كند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید