اوپن استرالیا؛ یانیک سینر با شکست «هیولای ملبورن» به فینال راه یافت

سینر در چهار ست توانست جوکوویچ، دارنده 10 عنوان قهرمانی گرند اسلم استرالیا را شکست بدهد و برای نخستین بار به فینال یک گرند اسلم صعود کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یانیک سینر، جواهر ایتالیایی تنیس جهان با ارائه نمایشی برتر دست به کار بزرگی زد و نواک جوکوویچ، دارنده 10 عنوان گرند اسلم استرالیا را از ملبورن پارک حذف کند و به دیدار پایانی این مسابقات راه یابد.

در نخستین دیدار نیمه‌نهایی گرند اسلم استرالیا، صبح جمعه 6 بهمن، جوکوویچ، مرد اول تنیس جهان برابر سینر 22 ساله قرار گرفت که در پایان، تنیسور ایتالیایی موفق شد در ورزشگاه «رود لیور آرینا» در چهار ست با نتایج 6-1، 6-2، 6-7 و 6-3 حریف صرب را از پیش رو برداشت.

جوکوویچ تا پیش از این دیدار با آمار 10 پیروزی از 10 حضور رنگ باخت را در نیمه‌نهایی اوپن استرالیا ندیده بود. این باخت همچنین به روند شکست‌ناپذیری «صربیناتور» با 33 پیروزی در اوپن استرالیا خاتمه داد.

این نخستین راه‌یابی سینر به دیدار پایانی یک گرند اسلم است، زیرا «پسر هویجی» (لقب سینر) در نیمه‌نهایی ویمبلدون 2023 برابر نواک جوکوویچ شکست خورد و از صعود به دیدار پایانی باز ماند.

این پیروزی سینر را به نخستین بازیکن ایتالیایی تاریخ تنیس تبدیل کرد که به دیدار پایانی رقابت‌های گرند اسلم استرالیا راه می‌یابد.

«پسر هویجی» تا پیش از نبرد برابر جوکوویچ، برای راه‌یابی به‌ دیدار پایانی به‌ ترتیب، بوتیک فان د زنشلوپ، یسپر د یونگ، سباستین بائز، کارن خاچانوف و آندی رولف را از پیش‌رو برداشت.

این سومین پیروزی سینر در چهار مصاف قبلی خود با جوکوویچ بود. این دو تاکنون هفت مرتبه مقابل هم صف‌آرایی کردند که «صربیناتور» با کسب چهار پیروزی در تقابل‌های رودررو دست بالا را دارد.

در دیگر دیدار مرحله نیمه‌نهایی، دنیل مدودف و الکساندر زورف از دقایقی دیگر به مصاف هم می‌روند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید