جام ملت‌های آسیا؛ راه‌یابی سعودی و تایلند به یک‌هشتم پایانی در شب حذف عمان

با تساوی هر دو دیدار گروه ششم این رقابت‌ها، سعودی و تایلند به‌ عنوان تیم‌های اول و دوم به مرحله بعدی راه یافتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تیم‌های ملی سعودی و تایلند با تساوی برابر یکدیگر به مرحله یک‌هشتم پایانی جام ملت‌های 2023 آسیا راه‌ یافتند و عمان نیز با توقف مقابل قرقیزستان از صعود باز ماند.

در روز پایانی مرحله گروهی جام ملت‌های 2023 آسیا که به میزبانی قطر در حال برگزاری است، دو تیم سعودی و تایلند عصر پنج‌شنبه 5 بهمن، در چارچوب گروه ششم این مسابقات در ورزشگاه «شهر آموزش» به‌مصاف هم رفتند و این دو تیم در پایان به نتیجه‌ای بهتر از تساوی بدون گل دست نیافتند.

شاگردان روبرتو مانچینی در هر دو نیمه تیم برتر میدان بودند، اما کم‌دقتی مهاجمان سبب شد تا «شاهین‌های سبز» با ثبت دو پیروزی و یک تساوی هفت امتیازی شوند و به‌ عنوان تیم نخست گروه ششم به مرحله یک‌هشتم پایانی صعود کنند.

در نیمه نخست هر دو تیم دو مرتبه دروازه‌های هم‌دیگر را باز کردند، اما هر چهار گل توسط کمک‌داور ویدیویی رد شدند.

سعودی‌ها که با تماشاگران پرشور خود هیجان خاصی را به این مسابقه داده بودند، در دقیقه 12 صاحب یک ضربه پنالتی شدند که عبدالله ردیف آن را از دست داد.

در دیگر دیدار این گروه، عمان که تا دقیقه 79 با یک گل از قرقیزستان پیش افتاده بود و با این نتیجه به مرحله بعدی صعود می‌کرد، سرانجام دو دقیقه بعد و بر روی اشتباه مدافع و دروازبان خود گل خورد و در پایان با قبول تساوی، از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.

ظهر امروز نیز دو دیدار همزمان از گروه پنجم برگزار شد که مالزی و کره جنوبی به تساوی 2 بر دو رضایت دادند و بحرین هم با شکست اردن به‌ عنوان صدرنشین به مرحله بعدی راه یافت.

به این ترتیب، سعودی در مرحله یک‌هشتم پایانی به‌مصاف کره جنوبی خواهد رفت و تایلند هم برابر ازبکستان صف‌آرایی می‌کند.
اردن که به عنوان یکی از تیم‌های برتر سوم گروه‌ها به مرحله حذفی راه یافت، در مرحله بعدی می‌بایست برابر عراق قرار بگیرد و بحرین نیز به مصاف ژاپن خواهد رفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید