درخواست 9 سال حبس برای ملی‌پوش هلندی قاچاقچی

پرومس از سوی دادگاه هلند به قاچاق بیش از «هزار و 360 کیلوگرم کوکائین» متهم شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دادستانی در جلسه دادگاه ظهر چهارشنبه 4 بهمن از قاضی پرونده برای کوئینسی پرومس، مهاجم پیشین تیم ملی هلند و باشگاه آژاکس که چندی پیش از سوی دادگاهی در این کشور به قاچاق بیش از «هزار و 360 کیلوگرم کوکائین» متهم شده بود، صدور 9 سال حبس درخواست کرد.

او که اکنون عضو باشگاه فوتبال اسپارتاک مسکو است، در ژانویه 2020 متهم به قاچاق 1361 کیلوگرم طی دو محموله 650 و 711 کیلویی و به ارزش «75 میلیون یورو» به شهر آنتورپ بلژیک است.

به گزارش پورتال هلندی تارنمای «آسیوشیتد پرس»، شواهد و مدارکی که در دست قوه قضائیه هلند است، به وضوح نشان می‌دهد که پرومس در اوایل سال 2020 در قاچاق دو محموله کوکائین به شهر آنتورپ بلژیک دست داشته است.

در جلسه امروز دادگاه پرومس حضور نداشته، اما در غیاب او رابرت مالویچ و سوفی هاف، وکلای بازیکن اسپارتاک مسکو در ابتدای جلسه اعلام کردند که موکل آنها هرگونه دست داشتن در قاچاق مواد مخدر را انکار می‌کند. آنها نیز مدعی شدند که غیبت پرومس در جلسه استماع دادگاه صرفا به‌دلیل تعهداتی است که پرومس به‌ عنوان بازیکن به تیم روسی دارد.

در صورت محکومیت پرومس، او می‌تواند به حضور خود در اسپارتاک مسکو ادامه دهد زیرا روسیه با هلند در استرداد مجرم هم‌پیمان نیست.

پرومس در پرونده‌ای دیگر به چاقوکشی متهم شده و با وجود این که در گذشته این موضوع را رد می‌کرد، اما با شنود مکالمات تلفنی توسط پلیس، این جرم او نیز به اثبات رسیده است. در دسامبر 2020 پرومس در مراسم عروسی یکی از بستگانش به پسر‌عموی خود با چاقو حمله و او را از ناحیه زانو مجروح کرد.

پرومس سابقه 50‌ بار پوشیدن پیراهن تیم ملی هلند و هفت گل را در کارنامه خود دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید