جام ملت‌های آسیا؛ راه‌یابی عراق به‌عنوان صدرنشین گروه چهارم به دور حذفی

ژاپن نیز با پیروزی برابر اندونزی به‌عنوان تیم دوم این گروه راهی دور بعدی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تیم ملی فوتبال عراق با ثبت پیروزی در دیداری پر برخورد برابر ویتنام با امتیاز کامل راهی مرحله یک‌هشتم پایانی جام ملت‌های آسیا شد.

در سومین دور از مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا، ظهر چهارشنبه 4 بهمن، و از گروه چهارم، عراق در ورزشگاه «جاسم بن حمد» به مصاف ویتنام رفت و در نهایت با نتیجه 3 بر دو به برتری رسید.

ویتنام در دقیقه 42 توسط «بوی هونگ» به گل رسید تا نیمه نخست را با شکست تیم صدرنشین گروه چهارم به رختکن برود.

چند تغییر از خسوس کاساس اسپانیایی در تیم ملی عراق و 10 نفره شدن حریف باعث شد تا عراق نیمه دوم را هجومی آغاز کند و ربین سولاکا دقیقه 47 با ضربه سر دروازه ویتنام را فرو ریخت.

در ادامه ایمن حسین در دقیقه 73 گل دوم عراق را نیز به ثمر رساند. در دقیقه 1+90 بازی «هوان های» توانست دروازه عراق را روی چند رفت و برگشت باز کند و بازی را به تساوی بکشاند.

اما این پایان کار نبود و عراق در دقیقه 12+90 صاحب یک ضربه پنالتی شد که این بار ایمن حسین توانست دروازه ویتنام را باز کند و با پنج گل‌، آقای گل جام ملت‌های آسیا شود. همچنین در این دیدار ایمن حسین یک ضربه پنالتی در دقیقه 83 را از دست داد.

ویتنام از دقیقه چهارم وقت‌های تلف‌شده نیمه نخست و به‌دنبال دو اخطاره شدن «وان خانگ خوات» بازی را با یک بازیکن کم‌تر ادامه داد.

در دیگر دیدار این گروه، ژاپن با پیروزی 3 بر یک برابر اندونزی به‌عنوان تیم دوم این گروه پا به دور حذفی خواهد گذشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید