مشاور مالی پیشین من‌سیتی: سیتیزن‌ها با این تخلفات به دسته پایین‌تر سقوط می‌کنند

استفان بورسان در مصاحبه‌ای تاکید کرد که اتهامات علیه منچسترسیتی کاملا «جدی» است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

استفان بورسان، مشاور مالی پیشین باشگاه فوتبال منچسترسیتی در مصاحبه‌ای با نشریه بریتانیایی «دیلی‌میل» فاش کرد که به دلیل وجود 115 فقره اتهام در نقض بازی جوانمردانه در پرونده سیتیزن‌ها، سقوط به دسته پایین‌تر می‌تواند کم‌ترین مجازات در نظر گرفته برای آنها باشد.

مدافع عنوان قهرمانی رقابت‌های لیگ برتر فوتبال انگلیس در ماه فوریه گذشته پس از آغاز تحقیقات در سال 2018 به 115 فقره نقض مقررات مالی از سوی لیگ برتر متهم شد.

بورسان در گفت‌وگویی با پادکست نشریه «دیلی‌میل» در مورد تفاوت تخلفات دو باشگاه اورتون و ناتینگهام‌فارست با من‌سیتی، گفت: «تخلفات این دو تیم با منچسترسیتی کاملا متفاوت است. اگر اتهامات منچسترسیتی ثابت شود، بی‌شک به‌سقوط این تیم به چمپیون‌شیپ منجر خواهد شد.»

باشگاه اورتون در ماه نوامبر 2023 به‌دلیل نقض قوانین بازی جوانمردانه مالی لیگ برتر انگلیس، با کسر 10 امتیازی جریمه شد.

اتحادیه لیگ برتر فوتبال انگلیس دوشنبه 15 ژانویه، دو تیم اورتون و ناتینگهام‌فارست را به نقض قوانین مالی متهم کرد و طبق گزارش‌ها از بریتانیا ممکن است این دو تیم با جریمه کسر شش امتیازی مواجه شوند.

بورسان افزود:«یک اتهام توطئه در یک دوره 10 ساله وجود دارد. این اتهامات می‌گوید قرارداد اسپانسر پیراهن‌ منچسترسیتی 60 میلیون پوند نه بلکه 8 میلیون پوند بوده است.»

مشاور مالی پیشین منچسترسیتی خاطرنشان کرد: «دروغ‌های بسیار دیگری هم در این پرونده وجود دارد که تعداد زیادی از مدیران لیگ برتر، یوفا و اتحادیه فوتبال انگلیس در آن شرکت داشتند. اگر این اتهامات ثابت شود مجازات فوق‌العاده سنگینی را برای من‌سیتی در پی خواهد داشت.»

استفان بورسان در پایان مدعی شد که اگر همه چیز به‌موقع بررسی شود، احتمالا در تابستان 2025 حکم صادر خواهد شد.

ریچارد مسترز، مدیر اجرایی لیگ برتر انگلیس، در اوایل هفته جاری تایید کرد که تاریخ استماع 115 فقره نقض قوانین جوانمردانه مالی منچسترسیتی تعیین شده است، اما از اعلام زمان دقیق برگزاری جلسه دادگاه خودداری کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید