«رافائل نادال» سفیر تنیس سعودی شد

نادال پس از منصوب شدن به عنوان سفیر تنیس سعودی گفت، هیجان‌زده هستم که بخشی از پروژه رشد و گسترش تنیس این کشور باشم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

اتحادیه تنیس سعودی با هدف الهام‌بخشیدن به نسل آینده و گسترش و پیشرفت تنیس در این کشور، همکاری جدیدی با رافائل نادال اعلام کرد که بر اساس ابراسطوره اسپانیایی تنیس جهان به‌عنوان سفیر تنیس این کشور برگزیده شد.

این همکاری بلندمدت در جریان سفر نادال به سعودی اعلام شد که شامل حضور او در تعدادی از جلسات تمرینی بود که در آن گروهی ورزشکاران جوان شرکت کرده بودند.

طبق این توافق، ابراسطوره تنیس اسپانیایی هر ساله مدت زمانی را در سعودی سپری می‌کند تا به رشد و نبوغ جوانان و افزایش آگاهی از تنیس در پادشاهی عربی سعودی کمک کند.

این همکاری شامل تاسیس یک آکادمی تنیس به نام «رافا نادال آکادمی» است؛ این آکادمی پیشرفته‌ترین و جدیدترین روش‌های آموزشی را برای پرورش استعدادها فراهم می‌کند و به عنوان مرکز برتری برای کمک به بازیکنان جاه‌طلب برای رسیدن به رویاهای خود در تنیس جهان عمل خواهد کرد.

نادال در مورد سمت جدید خود به عنوان سفیر در فدراسیون تنیس سعودى گفت: «به هر کجای سعودی نگاه کنید، می‌توانید رشد و پیشرفت را ببینید و من هیجان‌زده هستم که بخشی از این پروژه هستم. من به بازی تنیس ادامه می‌دهم زیرا این ورزش را دوست دارم اما فراتر از بازی‌کردن، می‌خواهم به این ورزش کمک کنم تا در سراسر جهان رشد کند. در سعودی پتانسیل واقعی برای پیشرفت و گسترش تنیس وجود دارد.»

اریج المطبقانی، رئیس اتحادیه تنیس سعودی، افزود: «رافا مظهر همه ارزش‌هایی است که ما در یک قهرمان واقعی در داخل و خارج از زمین می‌بینیم. او به‌سادگی الگوی ایده‌آلی برای پسران و دختران جوان ما است که باید به او نگاه کنند. فداکاری رافا برای تمرین، تعهد او به هر ضربه و نحوه مبارزه او برای هر امتیاز، ارزش‌هایی هستند که امیدواریم به ستاره‌های آینده کشورمان القا کنیم.»

در حال حاضر 177 باشگاه تنیس در سعودی وجود دارد که 146 درصد نسبت به 2019 افزایش یافته است. همچنین در چهار سال گذشته، تعداد بازیکنان رسمی ثبت نام شده با 46 درصد افزایش به 2300 نفر رسیده و تعداد بازیکنان زیر 14 سال با 100 درصد افزایش، از 500 به بیش‌تر از 1000 نفر رسیده است.

سعودی در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری گسترده‌ای در دنیای ورزش کرده است و قصد دارد تا چشم‌انداز 2030 به یکی از قطب‌های برتر ورزشی جهان تبدیل شود. تنیس یکی از ورزش‌هایی است که سعودی به آن توجه ویژه‌ای نشان داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید