جام ملت‌های آفریقا؛ سنگال به‌دنبال تکرار قهرمانی و صلاح به فکر پایان دادن به ناکامی‌

فوق ستاره لیورپول دو مرتبه در سال‌های 2017 و 2021 با تیم ملی مصر در فینال‌ها شکست خورده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وبسایت بریتانیایی «بی‌بی‌سی» در گزارشی درباره مشارکت محمد صلاح و تیم مصر در جام ملت‌های آفریقا، به تیم‌های قدرتمند و مدعی در این رقابت‌ها پرداخته است.

محمد صلاح، فوق ستاره مصری فوتبال جهان، پس از دو مرتبه نایب‌قهرمانی با تیم ملی مصر، به‌دنبال هشتمین قهرمانی «فراعنه» در جام ملت‌های 2023 آفریقا است که از روز شنبه به میزبانی ساحل ‌عاج برگزار می‌شود.

مهاجم «قرمزهای آنفیلد» به‌همراه مصر در دیدار پایانی جام ملت‌های 2021 آفریقا برابر سنگال پس از تساوی بدون گل در وقت‌های معمول و اضافه در ضربات پنالتی با نتیجه 4 بر دو شکست خورد.

تیم ملی مصر یکی از تیم‌های مدعی برای بالا بردن جام زرین است، اما غير قابل پیش‌بینی بودن این رقابت‌ها در دوره‌های قبلی کار را برای قهرمانی سخت می‌کند.

تیم ملی مراکش پس از دستاورد تاریخی راه‌یابی به مرحله نیمه‌نهایی جام جهانی 2022 قطر، اکنون در جایگاه سیزدهم رده‌بندی «فیفا» است، در حالی‌که نیجریه چشم به درخشش ویکتور اوسیمهن، فوق ستاره ناپولی و فوتبالیست سال آفریقا دوخته است.

ساحل عاجِ میزبان پس از قهرمانی در سال 2015 اکنون به‌دنبال تکرار درخشش در برابر چشمان تماشاگران خود خواهد بود و الجزایر نیز پس از حذف مرحله گروهی دوره قبلی به‌دنبال یک پیشرفت بزرگ است.

سادیو مانه، مهاجم سنگال که اکنون فوتبال باشگاهی خود را در النصر سعودی دنبال می‌کند، گفت: «من نمی‌توانم رقابت سخت‌تری مثل جام ملت‌های امسال را به‌یاد بیاورم.» او افزود: «همه غول‌ها در ساحل عاج خواهند بود و همه آنها قصد دارند ما را از دفاع عنوان قهرمانی باز بدارند. من معتقدم این رقابت‌ها سخت‌ترین جام ملت‌ها خواهد بود.»

این مسابقات در ابتدا قرار بود در ژوئن و ژوئیه سال گذشته برگزار شود، اما برای جلوگیری از فصل بارانی در غرب آفریقا به اوایل سال 2024 منتقل شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید