«فیفا» برزیل و آرژانتین را نقره‌‌داغ کرد

این نهاد بین‌المللی جریمه‌های مالی سنگینی برای برزیل و آرژانتین در نظر گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فدراسیون بین‌المللی فوتبال جهان موسوم به «فیفا» برای دو اتحادیه فوتبال برزیل و آرژانتین به دلیل عدم رعایت قوانین و اخلال در نظم دیدار این دو تیم که در نوامبر سال گذشته رخ داده بود، جریمه‌های سنگینی در نظر گرفت.

دیدار تیم‌های ملی برزیل و آرژانتین که در نوامبر 2023 در چارچوب مسابقات انتخابی جام جهانی 2026 در ورزشگاه «ماراکانا» برگزار شد، با جنجال‌های بسیاری فراوانی دنبال شد.

درگیری هواداران آرژانتینی با پلیس برزیل و دخالت بازیکنان آرژانتین در این میان و همچنین ترک میدان توسط آنها و بازگشت به رختکن که باعث شد این بازی با 27 دقیقه تاخیر برگزار شود، جریمه‌هایی را برای هر دو طرف به همراه داشت.

فیفا در بیانیه‌ای اعلام کرد که اتحادیه‌های فوتبال هر دو کشور به دلیل عدم حفظ نظم به پرداخت 50 هزار فرانک سوئیس محکوم شده‌اند.

عالی‌ترین نهاد حاکم بر فوتبال جهان یاران لیونل مسی را نیز به 20 هزار فرانک سوئیس دیگر به دلیل عدم رعایت نظم و قوانین در درون و اطراف ورزشگاه «ماراکانا» جریمه کرد.

«فیفا» همچنین نوشت که آرژانتین به دلیل بدرفتاری تماشاگرانش در دو بازی اخیر در مسابقات انتخابی جام جهانی باید مبلغ 50 هزار فرانک دیگر هم پرداخت کند و این مبلغ برای مبارزه با تبعیض در فوتبال استفاده خواهد شد.

اما این پایان کار «فیفا» نبود و این نهاد همچنین تیم ملی آرژانتین را در دیدار بعدی برابر شیلی با فروش نیمی از ظرفیت بلیط‌های ورزشگاه جریمه کرد. به این ترتیب آرژانتینی‌ها تنها حق استفاده از نیمی از سکوهای ورزشگاه در بازی آینده خود را خواهند داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید