جشنواره ریاض: عدم رعایت مقررات دلیل لغو بازی سوپرجام ترکیه بود

جشنواره ریاض: روابط ریاض و آنکارا در همه زمینه‌ها مستحکم است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جشنواره ریاض روز شنبه تاکید کرد «عدم رعایت قوانین و مقررات» و «وجود نمادهای غیر ورزشی» دلیل لغو بازی سوپرجام ترکیه در روز جمعه بود.

جشنواره ریاض با صدور بیانیه‌ای در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) توضیح داد: «با اشاره به دیدار سوپرجام ترکیه بین تیم‌های فنرباغچه و گالاتاسرای که قرار بود در ورزشگاه «الاول پارک» ریاض برگزار شود، مایلیم در ابتدا به وجود روابط مستحکم پادشاهی عربی سعودی و جمهوری ترکیه در زمینه‌های مختلف از جمله ورزش افتخار کنیم.»
این بیانیه افزود: «ما مشتاقانه منتظر بودیم که این دیدار در موعد مقرر مطابق با قوانین و مقررات بین‌المللی فوتبال برگزار شود، که این ورزش را ملزم می‌کند بدون هیچ شعاری خارج از محدوده آن برگزار شود، به‌ویژه آنکه این موضوع با فدراسیون ترکیه در چهارچوب دیدارهای تدارکاتی این مسابقه و لزوم رعایت این موارد مطرح شد.»

در ادامه این بیانیه آمده است: « درباره پخش سرود ملی جمهوری ترکیه و به نمایش گذاشتن پرچم ترکیه در داخل ورزشگاه و در جایگاه‌ها‌ به منظور قدردانی از جایگاهی که برای جمهوری ترکیه قائل هستیم نیز موافقت شد. اما متاسفانه دو تیم شرکت‌کننده به آنچه که بر سر آن توافق شده بود پایبند نبودند که این امر منجر به عدم برگزاری مسابقه شد».

روز جمعه در حالی که قرار بود سوپرجام ترکیه در ریاض پایتخت سعودی میان گالاتاسرای و فنرباغچه در ورزشگاه «الاول پارک» برگزار شود به وجود نمادهای غیر ورزشی لغو شد.

گالاتاسرای فصل گذشته برای بیست و سومین بار قهرمان لیگ ترکیه شد، در حالی که فنرباغچه فصل گذشته پس از شکست استانبول باشکاهیر در فینال این رقابت‌ها، برای هفتمین بار قهرمان جام حذفی شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید