بیش از 47 میلیون بازدید از پُست «محمد صلاح» درباره جنگ غزه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پست منتشر شده محمد صلاح، ستاره باشگاه لیورپول انگستان، که روز دوشنبه به مناسبت کریسمس در ایکس (توییتر سابق) منتشر شد که در آن با خانواده‌های قربانیان جنگ غزه همدردی کرده تا کنون بیش از 47 میلیون بازدید داشته و کماکان در حال افزایش است. در این پست آمده است:

«در کریسمس مناسبتی خانواده‌ها دور هم جمع می‌شوند و جشن می‌گیرند. با وجود جنگ وحشیانه در خاورمیانه، به ویژه مرگ و ویرانی در غزه، کریسمس امسال با دل‌های بسیار پر از درد مصادف شد. با خانواده‌هایی که در غم از دست دادن عزیزانشان غمگین هستند، شریک هستیم. لطفا آنها را فراموش نکنید و به رنج آنها عادت نکنید. کریسمس مبارک.»

Advertisement

گلزن لیورپول، پستش را با تصویری سیاه و سفید از درخت کریسمس منتشر کرد، کاربران رسانه‌های اجتماعی با کامنت گذاشتن به توییت ستاره مورد علاقه خود واکنش نشان دادند.

بسیاری از رسانه‌های اجتماعی این پست را به اشتراک گذاشته و سخنان صلاح را بیانگر همدردی عمیق با محنت مردم غزه توصیف کردند.

این دومین باری است که صلاح پستی درباره غزه منتشر می‌کند. او پیشتر ویدئو کلیپی در 18 اکتبر منتشر کرد و خواستار توقف کشتار و ورود فوری کمک‌های غذایی و پزشکی به غزه شد. این توییت صلاح بیش از 180 میلیون بازدید داشت.

ارتش اسرائیل در واکنش به حمله هفتم اکتبر حماس، جنگ ویرانگری علیه غزه را آغاز کرده که علاوه بر بارآوردن یک فاجعه انسانی بی‌سابقه، بیش از 20 هزار نفر کشته و 55 هزار نفر دیگر مجروح بر جای گذاشته که اکثر آن‌ها زن و کودک بودند. به گزارش سازمان ملل حدود 90% از مجموع 2.3 میلیون ساکن نوار غزه آواره شدند. حملات هوایی و زمینی اسرائیل در برخی مناطق مسکونی مانند شهر «خان‌یونس» و «رفح» همچنان ادامه دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید