سعودی میزبان مراحل حذفی لیگ قهرمانان آسیا شد

کنفدراسیون فوتبال آسیا در شهریور سال جاری از تغییرت اساسی در لیگ قهرمانان آسیا و برگزاری این رقابت در سه سطح مختلف از فصل 25-2024 خبر داده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

کنفدراسیون فوتبال آسیا «ای‌آف‌سی»، اعلام کرد سعودی میزبان مراحل حذفی لیگ قهرمانان نخبگان آسیا برای دو فصل آینده خواهد بود.

پیش‌تر، کنفدراسیون فوتبال آسیا از تغییرت اساسی در لیگ قهرمانان آسیا از فصل 25-2024 خبر داده بود. از سال 2024 لیگ قهرمانان آسیا با حضور 76 تیم در سه سطح مختلف یعنی سطح اول به نام لیگ قهرمانان نخبگان آسیا، سطح دوم به نام لیگ قهرمانان آسیای دو و سطح سوم به نام چلنج لیگ آسیا برگزار خواهد شد.

کمیته اجرایی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا جمعه 10 آذر از اعطای حق میزبانی مراحل حذفی لیگ قهرمانان نخبگان آسیا به فدراسیون فوتبال سعودی برای فصول 25-2024 و 26-2025 خبر داد.

به این ترتیب و طبق اصلاحات از پیش تعیین شده، فرمت جدید لیک قهرمانان نخبگان آسیا شامل مرحله یک‌چهارم نهایی، نیمه‌نهایی و فینال به صورت تک بازی به میزبانی کشور سعودی برگزار خواهد شد.

این رقابت‌ها با حضور 24 تیم برتر قاره آسیا در دو بخش غرب و شرق به دو لیگ 12 تیمی تقسیم می‌شوند و به صورت بازی‌های لیگ رفت و برگشتی به رقابت خواهند پرداخت و در نهایت هشت تیم برتر تیم از آنجا به مرحله نهایی راه خواهند یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید