فیفا به بارسلونا «7.5 میلیون یورو» غرامت پرداخت می‌کند

گاوی در جریان دیدار اسپانیا و گرجستان دچار مصدومیت خطرناکی شد و دوری او از میادین ورزشی بین هفت الی 10 ماه پیش‌بینی می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فدراسیون بین‌المللی فوتبال جهان «فیفا»، به باشگاه بارسلونا به‌دلیل مصدومیت شدید پابلو گاوی در جریان دیدار اسپانیا و گرجستان به باشگاه بارسلونا مبلغی حدود 7.5 میلیون یورو غرامت پرداخت می‌کند.

نشریه اسپانیایی «آ.اس» در گزارشی ضمن اعلام عدم جذب بازیکن توسط بارسلونا برای جایگزینی گاوی، نوشت که فیفا به فدراسیون فوتبال اسپانیا بابت هر روز دوری هافبک جوان بارسلونا از میادین 20 هزار و 458 یورو برای یک دوره 365 روزه پرداخت خواهد کرد و فدراسیون نیز آن را به حساب آبی‌اتاری‌ها واریز خواهد کرد.

این گزارش همچنین می‌افزاید که این پرداختی از روز 19 نوامبر (زمان مصدومیت بازیکن) شروع می‌شود و برای مثال اگر بازیکنی در بازی‌های ملی مصدوم شود و سه هفته بعد بازگردد، باشگاه او از فیفا غرامتی دریافت نمی‌کند ولی در مورد گاوی که دوری او بین هفت تا 10 ماه خواهد بود، پیش‌بینی بر این است که تا هفت میلیون و 500 هزار یورو به بارسا غرامت تعلق بگیرد.

گاوی در جریان دیدار اسپانیا و گرجستان در چارچوب هفته پایانی رقابت‌های انتخابی جام ملت‌های 2024 اروپا اوایل نیمه نخست دچار پارگی رباط صلیبی و جانبی و همچنین مصدومیت جزئی در مینیسک شد.

با تایید باشگاه بارسلونا مدت زمان بهبودی گاوی از مصدومیت بین هفت تا 10 ماه خواهد بود و به این ترتیب وی فصل جاری و بازی‌های المپیک و یورو 2024 را از دست داد.

مارکا هم اوایل هفته نوشت که باشگاه رئال مادرید بابت مصدومیت‌های خطرناک کاماوینگا و وینیسیوس در «فیفادی» از فیفا غرامت دریافت خواهد کرد. کاماوینگا و وینیسیوس به‌ ترتیب سه و دو ماه و نیم به دلیل مصدومیت از میادین دور خواهند بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید