تاریخ‌سازی پرتغال در شب صعود صربستان به یورو 2024

صربستان با تساوی 2 بر دو برابر بلغارستان مسافر یورو شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

مرحله انتخابی رقابت‌های فوتبال یورو 2024 عصر و شامگاه یک‌شنبه 28 آبان با برگزاری 9 دیدار از سر گرفته شد که طی آن، تیم‌های اسپانیا و پرتغال که پیش از این صعودشان به یورو 2024 را قطعی کرده بودند مقابل حریفان خود به برتری رسیدند.

صربستان با تساوی مقابل بلغارستان، جواز صعودبه مرحله نهایی را کسب کرد. تیم ملی پرتغال با گلزنی برونو فرناندز و ریکاردو هورتا با نتیجه 2 بر صفر در ورزشگاه «خوزهآلوالاده» شهر لیسبون به پیروزی رسید و با 30 امتیاز مقتدرانه راهی مسابقات یورو شد.

این برای نخستین بار در تاریخ تیم ملی فوتبال پرتغال بود که این تیم در 10 بازی متوالی به پیروزی می‌رسد. پرتغال به‌ترتیب لیختن‌اشتاین، لوکزامبورگ، بوسنی و هزروگوین، ایسلند و اسلواکی را در دیدارهای رفت و برگشت در چارچوب رقابت‌های انتخابی جام ملت‌های 2024 اروپا شکست داد.

در دیگر دیدارهای گروه جی، اسلواکی با پیروزی خارج از خانه مقابل بوسنی و هرزوگوین 22 امتیازی شد و به همراه پرتغال از این گروه مسافر یورو 2024 شد. لوگزامبورک هم با یک گل میزبان خود لیختن‌اشتاین را از پیش رو برداشت.

قدرت‌نمایی اسپانیا در گروه نخست

تیم ملی فوتبال اسپانیا در شب مصدومیت گاوی، ستاره بارسلونا موفق شد گرجستان را 3 بر یک شکست دهد.

اسکاتلند نیز در یک دیدار جذاب و تماشایی 3 مقابل 3 مقابل نروژ به تساوی رسید. اسپانیا و اسکاتلند پیش از این دیدارها صعودشان به رقابت‌های یورو 2024 که سال آینده به میزبانی آلمان برگزارمی‌شود قطعی کرده بودند.

صربستان به همراه مجارستان مسافر یورو شد

در گروه G، مجارستان که صعودش به یورو 2024 قطعی شده بود در ورزشگاه «پوشکاش آرنا» در شهر بوداپست با نتیجه 3 بر یک مونته‌نگرو را شکست داد و با 18 امتیاز در صدر جدول باقی ماند.

در پیگر دیدار این گروه، صربستان به مصاف بلغارستان رفت و مقابل میهمان قعرنشین خود تن به تساوی 2 بر دو داد اما با کسب 14 امتیاز جواز صعود مستقیم به یورو 2024 را کسب کرد.

بلژیک با صدرنشینی به یورو رفت

در گروه F، بلژیک با درخشش روملو لوکاکو توانست با نتیجه 5 بر صفر میهمانش آذربایجان را در هم بکوبد و با 20 امتیاز جای اتریش 19 امتیازی را در صدر جدول گرفت و با سرگروهی صعودش به یورو 2024‌ که از قبل مسجل کرده بود را شیرین‌تر کند.

در بازی همزمان، سوئد در خانه با نتیجه 2 بر صفر از سد استونی گذشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید