رکورد تاریخی منچسترسیتی با کسب 888میلیون دلار درآمد از دستاورد‌های سه‌گانه سیتیزن‌ها

من‌سیتی در فصل 2022-23 به‌ترتیب فاتح لیگ برتر انگلیس، جام حذفی و لیگ قهرمانان اروپا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

باشگاه منچسترسیتی پس از کسب سه‌گانه تاریخی در فصل 23-2022، درآمدی معادل 888 میلیون دلاری داشته که این رقم در تاریخ فوتبال جهان برای یک تیم باشگاهی بی‌سابقه است.

مدافع قهرمانی رقابت‌های لیگ برتر انگلیس و لیگ قهرمانان اروپا از افزایش 124 میلیون دلاری درآمد سالانه خود در فصل 23-2022 نسبت به سال قبل خبر داد. سیتی نسبت به فصل گذشته 100 میلیون یورو بیشتر درآمدزایی داشته است.

منچسترسیتی با کسب لیگ قهرمانان اروپای فصل پیش پس از منچستر‌یوناتد در فصل 1999 به دومین تیم بریتانیایی تاریخ تبدیل شد که «سه‌گانه» کسب می‌کند. سیتیزن‌ها به‌ترتیب لیگ برتر انگلیس، جام حذفی و لیگ قهرمانان اروپا را کسب کردند.

کارتل «دیلویت» که به‌عنوان یکی از چهار موسسه بزرگ حسابرسی جهان شناخته می‌شود، درآمد پخش تلویزیونی باشگاه منچسترسیتی در سال 2023 را تقریبا 374 میلیون دلار اعلام کرد.

دستمزد سیتیزن‌ها از تقریباً 87 میلیون دلار به 527 میلیون دلار افزایش یافت و حدودا 152 میلیون دلار از معاملات مبادله بازیکنان به سود رسید.

علاوه بر این میزان سودی که باشگاه از فروش بازیکنانش داشته نیز به 80.4 میلیون پوند رسیده که این رقم هم دو برابر بهترین رکورد قبلی باشگاه بوده است.

اگرچه درآمدهای سیتی به رکورد جدیدی رسیده اما این باشگاه در پرداخت حقوق به پرسنل و بازیکنانش هم رقم یک رکورد را ثبت کرده است. طبق آمارهای منتشر شده از سوی باشگاه در سال مالی اخیر، قهرمان جزیره به 520 کارمند خود 422 میلیون پوند حقوق پرداخته که این هم بی‌سابقه بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید