خطر نقض فیرپلی مالی در انتظار چلسی به‌دلیل پرداختی‌های غیر رسمی آبراموویچ

مدیران کنونی آمریکایی چلسی این اسناد را به صورت داوطلبانه در اختیار اتحادیه فوتبال انگلستان قرار داده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از انتشار گزارش‌هایی مبنی بر افشای اسناد مالی محرمانه در دوران رومن آبراموویچ، تاجر روس و مالک پیشین باشگاه چلسی، اکنون ممکن است به‌دلیل پرداخت‌های مخفیانه و نقض قوانین فیرپلی مالی مورد پیگرد و بررسی قرار بگیرد.

نشریه بریتانیایی «گاردین» گزارش داد که در دوران مالکیت 19 ساله آبراموویچ، میلیاردر روسی بر باشگاه چلسی، پرداختی‌های متعددی به برخی مدیران برنامه و مربیان و بازیکنان انجام شده که در حساب‌های این باشگاه نیامده است.

در ادامه این گزارش آمده است که مدیران کنونی آمریکایی چلسی این اسناد را به صورت داوطلبانه در اختیار اتحادیه فوتبال انگلستان قرار داده و حالا ممکن است همین اسناد به بهای کسر امتیاز از «آبی‌پوشان لندنی» تمام شود.

در همین راستا اتحادیه فوتبال انگلیس وضعیت مالی چلسی در بین سال‌های 2012 تا 2019 را تحت بررسی قرار داده است.

آبراموویچ در سال 2003 چلسی را به مبلغ 140 میلیون پوند خرید و در دوران مالکیت او، این باشگاه چهار عنوان قهرمانی لیگ برتر، دو مرتبه لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا را به دست آورد.

سخنگوی چلسی در این‌باره گفت: «این اتهامات مربوط به دوره قبل از مدیریت جدید است و بر اساس اسناد و مدارکی است که هیچ ارتباطی با هیچ فردی که در حال حاضر نماینده باشگاه است، ندارد.»

آبراموویچ سال گذشته پس از این‌که دولت بریتانیا تمامی دارایی‌های مالی او را در پی تهاجم نظامی روسیه به خاک اوکراین مسدود کرد، مجبور شد حق مالکیت خود بر باشگاه «آبی‌های لندنی» را بفروشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید