انصراف اريتره از مقدماتی جام جهانی 2026 از ترس پناهنده شدن ملی‌پوشان

فدراسیون بین‌المللی فوتبال جهان موسوم به «فیفا» کناره‌گیری اریتره از مرحله نخست انتخابی جام جهانی 2026 را تاييد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اتحادیه فوتبال اریتره با ارسال نامه‌ای به فدراسیون بین‌المللی فوتبال جهان و کنفدراسیون آفریقا از مقدماتی جام جهانی 2026 انصراف داد.

تارنمای «گل» شامگاه یک‌شنبه 21 آبان در گزارشی فاش کرد که فدراسیون فوتبال اریتره از ترس پناهنده شدن بازیکنان این تیم به کشورهایی که با آنها بازی دارند به «فیفا» و کنفدراسیون فوتبال آفریقا خبر داده است که از رقابت‌های انتخابی جام جهانی 2026 انصراف می‌دهد.

پیش‌تر، قرار بود اریتره روز جمعه به مصاف مراکش برود اما مدیران عالی رتبه فوتبال این کشور تصمیم گرفتند که از مسابقات کناره‌گیری کنند.

با حذف تیم اریتره حالا گروه E مرحله راهیابی به جام جهانی در آفریقا شامل پنج کشور مراکش، زامبیا، کنگو، تانزانیا و نیجر خواهد بود.

فیفا در بیانیه‌ای در مورد انصراف اریتره اعلام کرد :«فیفا و کنفدراسیون فوتبال آفریقا تایید می‌کنند که فدراسیون فوتبال اریتره از مرحله نخست راهیابی به مسابقات جام جهانی 2026 کناره‌گیری کرده است.»

پیش‌تر، اریتره از جام ملت‌های 2023 آفریقا نیز انصراف داده بود تا بوتسوانا سهمیه مسابقات را کسب کند.

آخرین بازی ملی اریتره به ژانویه 2020 برمی‌گردد که بازی دوستانه‌ای مقابل سودان داشتند. آخرین دیدار رسمی آنها نیز در سپتامبر 2019 در مرحله راهیابی به جام جهانی 2022 قطر بود.

جام جهانی 2026، بیست‌وسومین دوره از مسابقات جام جهانی است. این جام‌جهانی نخستین دوره از مسابقات جهانی به شمار می‌آید که سه کشور آمریکا، مکزیک و کانادا میزبانی مشترک آن را بر عهده خواهند داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید