پیامد بوسه جنجالی؛ مادر روبیالس به‌دنبال اعتصاب غذا راهی بیمارستان شد

آنخلس بخار دوشنبه 6 شهریور خود را در کلیسای «دیوینا پاستورا» حبس و در اعتراض به «رفتار غیرانسانی» با پسرش اعلام اعتصاب غذا کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از بوسه جنجالی لوئیس روبیالس، رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا بر لبان جنیفر هرموسو، مهاجم «لاروخا» هنگام اهدای مدال قهرمانی جام جهانی 2023 زنان، دولت و بسیاری از چهره‌های سیاسی و ورزشی اسپانیا خواستار استعفای او شدند و «فیفا» نیز روبیالس را به‌مدت 90 روز از هرگونه فعالیت فوتبالی محروم کرد.

در پی این حکم مادر رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا دوشنبه 7 شهریور خود را در کلیسای «دیوینا پاستورا» حبس و در اعتراض به «رفتار غیرانسانی» با پسرش دست به اعتصاب غذا زد.

به گزارش نشریه اسپانیایی «مارکا»، مادر روبیالس در سومین روز اعتصاب غذای خود وضعیت وخیمی پیدا کرد و راهی بیمارستان شد.

«مارکا» در ادامه گزارش خود می‌نویسد، آنخلس بخار، مادر روبیالس با وجود بیماری نمی‌خواست از کلیسا خارج شود، اما روبیالس شخصا با او صحبت کرد و مادرش را برای پیگیری روند درمانش متقاعد کرد.

کشیش کلیسای «دیوینا پاستورا» اظهار داشت که روبیالس پس از تایید اینکه «به دلیل گرمای هوا پاهای او متورم شده بود و احساس کسالت شدید می‌کرد از مادرش خواست به بیمارستان برود».

روبیالس، 46 ساله، نسبت به این بوسه - که توسط هرموسو، هم تیمی‌های او و دولت اسپانیا به عنوان «بدون رضایت و ناخواسته» محکوم شده است - مخالفت کرده و استدلال می‌کند که این بوسه توافقی بوده است.

در جلسه فدراسیون فوتبال اسپانیا در روز جمعه که انتظار می‌رفت او از سمت خود کناره‌گیری کند، روبیالس در عوض از استعفا خودداری کرد و به دنبال دفاع از رفتار خود بود و این بوسه را «خودجوش، متقابل، سرخوشانه و توافقی» خواند.

پیشتر هرموسو گفته بود که با این بوسه موافقت نکرده و احساس می‌کند «آسیب‌پذیر و قربانی یک تجاوز» است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید