بوسه جنجالی؛ مادر روبیالس در حمایت از پسرش اعتصاب غذا کرد

روبیالس روز شنبه توسط فیفا از سمت خود به دلیل بوسه ناخواسته او بر دهان ستاره تیم ملی فوتبال زنان این کشور در مراسم اهدای جوایز پس از قهرمانی اسپانیا در جام جهانی سیدنی، معلق شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری اسپانیایی «ای‌اف‌ای» گزارش داد، مادر رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا، لوئیس روبیالس، که به دلیل بوسه روز دوشنبه او بر جنی هرموسو، بازیکن فوتبال زنان این کشور، با واکنش شدید مواجه شد، خود را در یک کلیسا حبس کرده و در اعتراض به «رفتار غیرانسانی» با پسرش اعلام اعتصاب غذا کرد.

به گزارش «رویترز» و به نقل از «ای‌اف‌ای»، انجلیس بجار، دوشنبه 6 شهریور گفت اعتصاب او «تا زمانی که راه حلی برای شکار غیرانسانی و خونینی که آنها علیه پسرم انجام می‌دهند با چیزی که او لیاقتش را ندارد، پیدا شود» ادامه خواهد داشت.

روبیالس روز شنبه توسط فیفا از سمت خود به دلیل بوسه ناخواسته او بر دهان ستاره تیم ملی فوتبال زنان این کشور در مراسم اهدای جوایز پس از قهرمانی اسپانیا در جام جهانی سیدنی، معلق شد.

به گزارش ای‌اف‌ای، مادر روبیالس که در عبادتگاه کلیسای محل تولد لوئیس روبیالس در جنوب اسپانیا با خواهرش بسط نشسته است. او از هرموسو، زنی که توسط پسرش بوسیده شده خواسته تا حقیقت را گوید و «به نسخه‌ای از واقعیت که از ابتدا مطرح کرده بود، بچسبد.»

بجار به ای‌اف‌ای گفت: «هیچ سوء‌استفاده جنسی وجود ندارد، زیرا رضایت از هر دو طرف وجود دارد، همانطور که تصاویر ثابت می‌کنند»، در حالی که او می‌پرسید «چرا این (تهمت‌ها) را به او می‌‌زنند» و «پشت پرده این داستان چیست؟!»

بجار گفت: «پسرم نمی‌تواند به کسی صدمه بزند.»

روبیالس، 46 ساله، نسبت به این بوسه - که توسط هرموسو، هم تیمی‌های او و دولت اسپانیا به عنوان «بدون رضایت و ناخواسته» محکوم شده است - مخالفت کرده و استدلال می‌کند که این بوسه توافقی بوده است.

در جلسه فدراسیون فوتبال اسپانیا در روز جمعه که انتظار می‌رفت او از سمت خود کناره گیری کند، روبیالس در عوض از استعفا خودداری کرد و به دنبال دفاع از رفتار خود بود و این بوسه را «خودجوش، متقابل، سرخوشانه و توافقی» خواند.

فدراسیون سلطنتی فوتبال اسپانیا، بیانیه‌ای برای او صادر کرده و گفته است که روبیالس «در مراجع ذیصلاح از خود دفاع قانونی خواهد کرد» تا «بی‌گناهی کامل خود» را ثابت کند.

پیشتر هرموسو گفته بود که با این بوسه موافقت نکرده و احساس می‌کند «آسیب‌پذیر و قربانی یک تجاوز» است.

مسائل جنسیتی در سال‌های اخیر به یک موضوع برجسته در اسپانیا تبدیل شده است. ده‌ها هزار زن در راهپیمایی‌های خیابانی در اعتراض به سوءاستفاده جنسی و خشونت شرکت کرده‌اند و دولت ائتلافی به رهبری سوسیالیست‌ها، ریاست اصلاحات قانونی از جمله حقوق برابر یا حقوق سقط جنین را بر عهده داشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم