بوسه جنجالی؛ نشست اضطراری فدراسیون فوتبال اسپانیا برای برکناری روبیالس

سخنگوی فدراسیون فوتبال اسپانیا از برگزاری یک جلسه «فوق‌العاده و فوری» در پی تعلیق لوئیس روبیالیس خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

با ادامه جنجال بر سر بوسه لوئیس روبیالس، رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا بر لبان جنیفر هرموسو، مهاجم «ماتادورها»، در آیین جشن قهرمانی اسپانیا در فینال جام جهانی، فدراسیون فوتبال این کشور اعلام کرد دوشنبه 6 شهریور جلسه اضطراری برگزار خواهد کرد.

روبیالیس هفته گذشته پس از این حرکت ناشایست در نشست مجمع فوق‌العاده فدراسیون فوتبال اسپانیا شرکت کرد و مدعی شد که از سوی «فمینیسم دروغین» در حال «ترور اجتماعی» است و استعفا نمی‌دهد.

سخنگوی فدراسیون فوتبال اسپانیا یک‌شنبه گفت، این فدراسیون، اتحادیه‌های منطقه‌ای را به جلسه «فوق‌العاده و فوری» فراخوانده تا در پی تعلیق روبیالس «وضعیتی که فدراسیون در آن قرار دارد را ارزیابی کند».

«فیفا»، بالاترین نهاد حاکم بر فوتبال جهان، پنج‌شنبه علیه روبیالس پرونده انضباطی تشکیل داد و شنبه اعلام کرد که به دلیل انجام تحقیقات، او به مدت 90 روز از کلیه فعالیت‌های ملی و بین‌المللی فوتبال محروم شده است.

روبیالس 46 ساله پس از دریافت این حکم مدعی شد که از تحقیقات «فیفا» برای اثبات بی‌گناهی خود استفاده خواهد کرد.

هرموسو که بارها در روزهای گذشته اعلام کرده به این بوسه رضایت نداده و احساس می‌کند «قربانی یک تجاوز» قرار گرفته، به گرمی از سوی دیگر بازیکنان و بسیاری در جامعه حمایت می‌شود.

هرموسو شنبه در فینال جام حذفی زنان بین تیم سابقش اتلتیکو مادرید و آث میلان حضور یافت و مورد استقبال هواداران قرار گرفت. در طول بازی، هواداران بنری حمل می کردند که روی آن نوشته شده بود: «در کنار تو هستیم جنیفر هرموسو».

گروه‌های فمینیستی خواستار برگزاری تظاهرات در روز دوشنبه در مادرید با شعار «در کنار تو هستیم جنی» در حمایت از این بازیکن شدند. تجمعات مشابهی شنبه مناطق سانتاندر و لوگرونو در پایتخت اسپانیا برگزار شد و خواستار استعفای روبیالس شدند.

بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان اسپانیا که اخیرا با شکست انگلیس قهرمان جهان شدند در بیانیه‌ای اعلام کردند تا زمانی‌که روبیالس بر مسند ریاست فدراسیون این کشور باشد در هیچ مسابقه رسمی به میدان نخواهند رفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید