بوسه جنجالی؛ «فیفا» لوئیس روبیالس را تعلیق کرد

رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا به‌مدت 90 روز توسط «فیفا» تعلیق شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فدراسیون بین‌المللی فوتبال جهان «فیفا»، با انتشار بیانیه‌ای لوئیس روبیالس، رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا را به‌دلیل بوسه جنجالی بر لبان جنیفر هرموسو، مهاجم «لاروخا» در جریان آیین اهدای جام جهانی زنان، به‌طور موقت تعلیق کرد.

در اطلاعیه‌ فیفا که عصر شنبه 4 شهریور در تارنمای رسمی آن منتشر شد، آمده است که این فدراسیون جهانی با اتکا به ماده 51 قانون انضباطی فیفا «FDC»، تصمیم گرفته است تا لوئیس روبیالس را به طور موقت از کلیه فعالیت‌های مرتبط با فوتبال در سطح ملی و بین‌المللی اسپانیا تعلیق کند.

در حکم صادره آمده است: «این تعلیق که از امروز لازم الاجرا خواهد بود، برای یک دوره اولیه 90 روزه بوده تا رسیدگی انضباطی علیه لوئیس روبیالس انجام شود».

روبیالس پس از بوسیدن لبان جنیفر هرموسو مهاجم اسپانیایی پس از پیروزی در دیدار پایانی جام جهانی زنان مقابل انگلیس در سیدنی، از استعفا خودداری کرد.

جنجال‌‌های اخیر روبیالس به اینجا ختم نشد و او صبح امروز در اقدامی غیرمنتظره، بیانیه‌ای علیه هرموسو صادر کرد و با انتشار چهار عکس در هنگام اهدای مدال نوشت که بوسه بر لبان هرموسو با رضایت بوده و تصاویر این را ثابت می‌کنند.

روبیالس همچنین هرموسو را فردی دروغگو خطاب کرد و گفت که از طریق وکلایش رسما از او شکایت کرده است.

وزیر ورزش اسپانیا پس از نشست فوق‌العاده روز گذشته فدراسیون تیم ملی اسپانیا که به تعلیق و استعفای روبیالس ختم نشد، گفت که مراحل تعلیق روبیالس شروع شده و او از پست خود کنار گذاشته خواهد شد.

هرموسو نیز بیانیه‌ای صادر کرد و گفت که حرکت روبیالس با رضایت او نبوده و رئیس فدراسیون دروغ گفته است.

بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان اسپانیا نیز در بیانیه‌ای اعلام کردند تا زمانی‌که روبیالس بر مسند ریاست فدراسیون این کشور باشد در هیچ مسابقه رسمی به میدان نخواهند رفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید