بوسه دردسرساز؛ برگزاری جلسه فوق‌العاده برای رسیدگی به جنجال لوئیس روبیالس

روبیالس در حاشیه جشن قهرمانی بازیکنان تیم ملی زنان اسپانیا در جام جهانی جنیفر هرموسو را در آغوش گرفت و لب‌های او را بوسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فدراسیون فوتبال اسپانیا خواستار تشکیل مجمع عمومی اضطراری در روز جمعه شد تا تحقیقات شفاف و اقدامی فوری در مورد بوسه لوئیس روبیالس، رئیس این فدراسیون بر لبان جنیفر هرموسو، هافبک تیم ملی زنان ماتادورها، انجام شود.

حرکتی که در جریان مراسم اهدای مدال‌ها و کاپ قهرمانی جام جهانی فوتبال رخ داد موجب انتقادات بسیاری از رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا شد و او را با اتهامات مختلفی همچون خشونت علیه زنان، تعرض و تبعیض نژادی مواجه کرد و با شکایت‌هایی از سوی برخی نهادها همراه شد.

این برخورد نامتعارف باعث شده تا طبقه سیاسی اسپانیا خواستار برکناری و یا استعفا رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا شوند.

حتی پدرو سانچس، نخست‌وزیر اسپانیا نیز پس از مراسم تجلیل از اعضای تیم قهرمان هم به‌طور علنی از حرکت غیرمتعارف او انتقاد کرد و آن را یکی از معضلات کشورش دانست که باید برطرف شود.

درخواست‌های بسیاری مبنی بر استعفای روبیالس در نتیجه اقداماتی که انجام داد وجود داشت، اما خبرگزاری‌های اسپانیایی مدعی شدند که بعید است این اتفاق رخ دهد زیرا انتظار می‌رود روبیالس از حمایت کنگره برخوردار شود.

دولت اسپانیا نیز پس از شورای عالی ورزش که روز گذشته به‌طور رسمی از روبیالس شکایت کرد، در حال بررسی پرونده است و احتمال ارجاع پرونده به دیوان عالی ورزش اسپانیا وجود دارد.

روبیالس قصد خداحافظی داوطلبانه با این مقام را ندارد و ایده او این است که روز جمعه در مجمع فوق‌العاده توضیحات مربوطه را ارائه دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید