عذرخواهی رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا بابت بوسیدن لب‌های بازیکن ماتادورها

روبیالس در حاشیه جشن قهرمانی بازیکنان تیم ملی زنان اسپانیا در جام جهانی جنیفر هرموسو را در آغوش گرفت و لب‌های او را بوسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

روز گذشته و پس از نخستین قهرمانی تیم ملی فوتبال زنان اسپانیا در رقابت‌های جام جهانی اتفاق غیرمنتظره‌ای رخ داد و لوئیس روبیالیس در حین جشن قهرمانی جنیفر هرموسو، بازیکن اسپانیا را بغل کرد و لب‌های او را بوسید.

حرکتی که موجب انتقادات بسیاری از رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا شد و ایرنه مونترو، وزیر برابری جنسیتی و یون پیلارا، وزیر حقوق اجتماعی اسپانیا او را به خشونت جنسی متهم کردند.

روبیالس عصر دوشنبه 30 مرداد در پی انتقادات فزاینده درباره بوسیدن لب‌های جنیفر هرموسو در پیامی ویدیویی عذرخواهی کرد و گفت: «باید اعتراف کنم اشتباه کردم و می‌بایست از آن درس بگیرم، در لحظه‌ای از سرخوشی حداکثری، بدون هیچ سوء‌نیت از سمت هر دو طرف، آن اتفاق رخ داد».

وی با بیان اینکه «به‌نظر می رسد مردم از این موضوع شوکه شده‌اند و من باید عذرخواهی کنم، افزود: «از یک چیز متاسفم و آن موضوعی است که بین من و یکی از بازیکنان اتفاق افتاد، بازیکنی که با او مانند دیگران، رابطه بسیار خوبی دارم».

مونترو، وزیر برابری جنسیتی اسپانیا، در این رابطه در «ایکس» نوشت: «این نوعی خشونت جنسی است که ما زنان به طور روزانه از آن رنج می‌بریم. نباید بوسیدن بدون رضایت را صرفا یک اتفاقی عادی جلوه بدهیم».

پیلارا، وزیر حقوق اجتماعی اسپانیا نیز در «ایکس» نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و نوشت: «همه ما در این فکر هستیم که اگر این عمل در مقابل چشمان کل مردم اسپانیا انجام شده است، چه چیزی در خفا اتفاق می‌افتد؟ خشونت جنسی علیه زنان باید پایان یابد».

رئیس 45 ساله فدراسیون فوتبال اسپانیا تمامی بازیکنان تیم ملی اسپانیا را بغل کرد اما پس از در آغوش گرفتن جنیفر هرموسو و بوسیدن گونه او، لب‌های مهاجم لاروخا را نیز بوسید.

هرموسو بلافاصله پس از پایان بازی گفت: «این حرکت را دوست نداشتم. اما دقایقی پس از این مصاحبه فدراسیون فوتبال اسپانیا بیانیه‌ای از هرموسو برای برخی رسانه‌های اسپانیایی ارسال کرد که نشان از تغییر لحن و واکنش این بازیکن داشت.

هرموسو در این بیانیه گفت: «با توجه به شادی بی حد و حصر قهرمانی در جام جهانی، کاملا بدون قصد بود. رابطه فوق‌العاده‌ای را با رئیس فدراسیون دارم. رفتار او با همه ما محبت‌آمیز بود و کاری که کرد یک عمل طبیعی بود».

اسپانیا روز گذشته با تک گل اولگا کارمونا انگلیس را در دیدار پایانی جام جهانی 2023 زنان شکست داد و برای نخستین بار قهرمان شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید