پیشنهاد هدایت تیم ملی فوتبال مردان انگلیس توسط یک مربی زن

مدیر اجرایی اتحادیه فوتبال انگلیس گفت که سرمربی تیم ملی زنان انگلیس اگر در آینده قصد هدایت تیم ملی مردان را داشته باشد واقعا تصمیم جالبی خواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مارک بلینگهام، مدیر اجرایی اتحادیه فوتبال انگلیس احتمال انتصاب سارینا ویگمن، سرمربی هلندی تیم ملی زنان انگلیس برای تیم اول مردان را در آینده رد نکرد.

ویگمن 53 ساله پس از سال 2017 که به‌همراه تیم ملی زنان هلند فاتح جام ملت‌های اروپا شد به‌عنوان سرمربی تیم ملی زنان انگلیس منصوب و در تابستان سال گذشته همراه «سه‌شیرها» برای نخستین بار فاتح جام ملت‌های اروپا شد.

تیم ملی انگلیس به سرمربیگری ویگمن می‌بایست صبح یک‌شنبه در چارچوب دیدار پایانی جام جهانی 2023 زنان به مصاف اسپانیا برود.

ویگمن نخستین سرمربی‌ در تاریخ است که به‌همراه دو تیم مختلف به فینال جام جهانی زنان راه می‌یابد. او هلند را چهار سال پیش به ایستگاه پایانی رساند.

بلینگهام در پاسخ به این سوال که آیا ویگمن این پتانسیل را دارد جایگزین گرت ساوتگیت به عنوان سرمربی تیم مردان شود، گفت: «فکر می‌کنم این سوال بی‌احترامی به تیم ملی زنان انگلیس است که آن را تنها به عنوان پله ترقی تصور کنیم».

وی افزود: «چرا باید مرد باشد؟ من فکر می‌کنم پاسخ ما همیشه بهترین فرد برای کار است. سارینا کار شگفت‌انگیزی انجام می‌دهد و امیدواریم که او برای مدت طولانی به کار کردن با ما ادامه دهد».

بلینگهام توضیح داد: «من واقعا از کاری که ویگمن با انگلیس انجام می‌دهد خوشحالم و امیدوارم برای مدت طولانی با ما ادامه دهد. اگر او در آینده تصمیم بگیرد که سرمربی تیم ملی مردان انگلیس شود، واقعاً جالب خواهد بود، اما این تصمیم به او بستگی دارد. فکر می‌کنم او توانایی این کار را دارد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید