الهلال گران‌ترین تیم تاریخ فوتبال آسیا شد

الهلال به تنها تیم تاریخ آسیا تبدیل شد که ارزش آن بیش از 200 میلیون یورو است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

باشگاه فوتبال الهلال سعودی پس از اعلام رسمی خبر پیوستن نیمار جونیور، فوق ستاره برزیلی فوتبال جهان به این تیم به گران‌ترن تیم تاریخ فوتبال آسیا تبدیل شد.

نشریه «الریاضیه» سعودی در خبری اعلام کرد، الهلال با خرید نیمار ارزش خود را به 221 میلیون یورو افزایش داد تا به گران‌ترن تیم تاریخ فوتبال آسیا تبدیل شود.

باشگاه الهلال روز گذشته (سه‌شنبه) پس از توافق کامل با پاری‌سن‌ژرمن، نیمار را با قراردادی دو ساله و به ارزش 90 میلیون یورو به‌خدمت گرفت. فوق ستاره برزیلی در الهلال دستمزد نجومی سالیانه 100 میلیون یورو دریافت می‌کند.

فروش 40 میلیارد تومانی پیراهن نیمار طی 8 ساعت
فروش 40 میلیارد تومانی پیراهن نیمار طی 8 ساعت

الهلال که در خاورمیانه به «زعیم آسیا» به معنای «بزرگ آسیا» معروف است به نخستین تیم آسیایی تبدیل شد که ارزش آن بیش از 200 میلیون یورو است.

النصر سعودی که کریستیانو رونالدو، سادیو مانه، برووزویچ، تالیسکا، فوفانو و تلس را در اختیار دارد با ارزش 152 میلیون یورو در رده دوم گرانترین تیم‌های آسیا قرار دارد.

این تنها رکورد امروز الهلال پس از خرید نیمار نبود، چرا که تارنمای سعودی «اسپورت» فاش کرد که باشگاه الهلال در کم‌تر از هشت ساعت از انتقال نیمار نزدیک به سه میلیون ریال سعودی (تقریبا 740 هزار يورو ) معادل 40 ميليارد تومان پیراهن بازیکن جدیدش را فروخته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید