پرواز شماره 145؛ رونالدو رکورد 42 ساله گرد مولر را شکست

رونالدو با 145 گل به بازیکنی تبدیل شد که بیشترین گل را با ضربه سر در تاریخ فوتبال به ثمر می‌رساند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

کریستیانو رونالدو، ابراسطوره پرتغالی با گلی که برابر الزمالک مصر به ثمر رساند، کورد جدیدی را در کارنامه خود به ثبت رساند و به تنها بازیکن تاریخ فوتبال تبدیل شد که 145 گل را با ضربه سر وارد دروازه حریفان کرده است.

تیم فوتبال النصر که در مسابقات جام باشگاه‌های عرب موسوم به «ملک سلمان کاپ» حضور دارد، شب گذشته با گل دقیقه 85 کریستیانو رونالدو به دور بعد مسابقات صعود کرد.

نشریه اسپانیایی «آ.اس» در گزارشی در این مورد نوشت که رونالدو تبدیل به بازیکنی شد که بیشترین گل را با سر در تاریخ فوتبال به ثمر رساند و رکورد قبلی که ار 42 سال پیش در اختیار گرد مولر آلمانی با 144 گل بود را پشت سر گذاشت.

کریستیانو رونالدو با 145 گل در جایگاه نخست این رکورد قرار گرفت و پس از آن گرد مولر، کارلوس سانتیانا و پله به‌ترتیب با 144، 125 و 124 گل در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.

این رکورد تنها رکورد شب گذشته رونالدو نبود؛ این گل که با ضربه سر ستاره پرتغالی وارد دروازه الزمالک شد، سیصدمین گلی بود که او با پای غیرتخصصی‌اش به ثمر می‌رساند. کریستیانو تا این لحظه در دوران فوتبالی‌اش 300 گل با ضربه سر یا پای چپ به ثمر رسانده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید