درخواست فرجام‌خواهی اوساسونا برای حضور در لیگ کنفرانس اروپا پذیرفته شد

دادگاه حکمیت ورزش موسوم به «CAS» محرومیت اوساسونا برای حضور در لیگ کنفرانس اروپا که پیش‌تر توسط «یوفا» اعمال شده بود را لغو کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

درخواست فرجام‌خواهی باشگاه اوساسونا برای پرونده محرومیت از رقابت‌های اروپایی به‌دلیل پرونده تبانی سال 2013 توسط دادگاه حکمیت ورزش موسوم به «CAS» پذیرفته شد تا آنها فصل جدید بتوانند در لیگ کنفرانس اروپا حضور یابند.

در بیانیه باشگاه اوساسونا آمده است: «پس از بررسی شواهد جدیدی که باشگاه برای دفاع از حضورش در لیگ کنفرانس ارائه کرده بود، دادگاه به این نتیجه رسید که اوساسونا قربانی حوادثی بود که تقریباً یک دهه پیش رخ داده و مدارک ارائه شده جدید را معتبر دانست.»

در ادامه بیانیه آمده است که اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) اوساسونا را برای حضور در رقابت‌های اروپایی فصل 24-2023 دارای صلاحیت می‌داند.

«یوفا» در ژوئن گذشته باشگاه فوتبال اوساسونا را به‌دنبال تبانی در یک مسابقه که حدود یک دهه پیش انجام شده بود، از حضور در «لیگ کنفرانس» فصل آینده محروم کرد.

بالاترین نهاد حاکم بر فوتبال اروپا تحقیقاتی در زمینه دستکاری نتیجه در یک مسابقه توسط اوساسونا که در سال 2013 انجام شده بود، صورت داد و در نهایت رای به حذف این تیم از رقابت‌های لیگ کنفرانس اروپا در فصل 2024-2023 داده بود.

اکنون اما با ارائه شواهدی جدید رای اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) درباره اوساسونا برگشته و این باشگاه فوتبال برای حضور در رقابت‌های اروپایی فصل 24-2023 دارای صلاحیت اعلام شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید