رونالدو: لیگ سعودی از لیگ‌های ترکیه و هلند پیشی خواهد گرفت

رونالدو معتقد است که لیگ حرفه‌ای «روشن» سعودی بهتر از لیگ حرفه‌ای آمریکا «ام‌ال‌اس» است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کریستیانو رونالدو، ابراسطوره پرتغالی و دارنده پنج توپ طلای فوتبال جهان معتقد است که لیگ حرفه‌ای سعودی موسوم به «لیگ روشن» سطح بالاتری نسبت به لیگ حرفه‌ای آمریکا «ام‌ال‌اس» دارد.

رونالدوی 38 ساله دوشنبه 26 تیر پس از دیدار دوستانه النصر مقابل سلتاویگو در جریان پیش‌فصل گفت: «من صد در صد مطمئن هستم که دیگر به فوتبال اروپا باز نمی‌گردم. من راه را برای آمدن بازیکنان سطح بالا به لیگ روشن سعودی باز کردم و اکنون همه بازیکنان به اینجا می‌آیند.»

آقای گل دیدارهای بین‌المللی با 123 گل پیرامون پیوستن مسی به اینتر میامی، گفت: «لیگ روشن سعودی بهتر از ام‌ال‌اس است. حالا تمامی بازیکنان سرشناس به لیگ سعودی می‌آیند. در طول یک سال بازیکنان سطح بالای بیشتری هم به اینجا خواهند آمد.»

او درباره مسیر پیشرفت لیگ سعودی در آینده گفت: «در یک سال آینده لیگ روشن سعودی از لیگ‌های ترکیه و هلند پیشی خواهد گرفت. در ابتدا همه از من انتقاد کردند که به لیگ سعودی آمدم، اما حالا چه شد؟ من راه را برای دیگر ستارگان باز کردم و حالا همه بازیکنان به اینجا می‌آیند.»

رونالدو که پس از پایان جام جهانی 2022 قطر قراردادش را با منچستریونایتد به طور توافقی فسخ کرد و با امضای قراردادی دو و نیم ساله به النصر سعودی پیوست، درباره احتمال بازگشت به فوتبال اروپا در آینده گفت: «دیگر به فوتبال اروپا برنمی‌گردم. من اکنون 38 ساله هستم. همچنین فوتبال اروپا کیفیت زیادی را از دست داده است. لیگ برتر انگلیس تنها لیگی است که از همه بالاتر است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید