تمجید نواک جوکوویچ از آلکاراس؛ او تلفیقی از نادال، فدرر و خودم است

آلکاراس با قهرمانی در «ویمبلدون» تعداد گرنداسلم‌های خود را به دو عدد رساند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نواک جوکوویچ، ابر‌اسطوره صربستانی تنیس جهان پس از شکست مقابل کارلوس آلکاراس در دیدار پایانی گرند‌اسلم «ویمبلدون»، تنیسور 20 ساله اسپانیایی را بهترین تنیسور جهان خطاب کرد.

جوکوویچ درباره آلکاراس در مصاحبه‌ای به تارنمای «ویمبلدون» گفت: «مردم اخیرا همواره درباره این موضوع حرف‌ زده‌اند که سبک بازی او ترکیبی از عناصر و ویژگی‌های اصلی فدرر، رافا و خودم است. با این نظر موافقم. به نظرم او بهترین ویژگی‌ هر سه ما را دارد.»

وی افزود: «به عنوان یک آدم 20 ساله، از انعطاف‌پذیری ذهنی و پختگی بالایی برخوردار و این موضوع واقعا تحسین‌برانگیز است. او روحیه رقابت و جنگندگی اسپانیایی دارد و در دفاع فوق‌العاده است؛ ویژگی که در این سال‌ها در نادال دیده‌ام.»

نوله ادامه داد: «در ضربات پشت راکت (بک‌هند) با من شباهت‌هایی دارد. صادقانه بگویم، تا به‌حال هرگز با بازیکنی مثل او بازی نکرده بودم. فدرر و رافا نقاط قوت و ضعف خاص خودشان را دارند. کارلوس اما بازیکن کاملی است.»

روز گذشته در آخرین دیدار ویمبلدون در «سنتر کورت»، کارلوس آلکاراس در یک دیدار دراماتیک و فوق‌العاده توانست با شکست دادن نواک جوکوویچ، با یک تیر سه نشان بزند و برای نخستین بار قهرمان «ویمبلدون» شود.

آلکاراس با این قهرمانی تعداد گرنداسلم‌های خود را به دو عدد رساند و انتقام شکست تلخ خود در «رولاند گاروس» را از جوکوویچ گرفت.

همچنین وی توانست به رویاهای نوله در مورد کلندراسلم در سال 2023 پایان دهد و بیست‌وچهارمین گرنداسلم نوله را فعلا به تاخیر بیاندازد.

آلکاراس با این قهرمانی نیز جایگاه خود را در صدر رنکینگ تنییس‌بازان تثبیت کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید