بازگشت پادشاه بسکتبال به شماره 23 به احترام اسطوره «ان‌بی‌ای»

لبرون جیمز به نشانه احترام به بیل راسل فقید دوباره پیراهن 23 را بر تن خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

فوق‌ ستاره تیم بسکتبال لس‌آنجلس لیکرز در فصل جدید برای چهارمین بار در طول دوران حرفه‌ای خود با شماره 23 به میدان می‌رود. به گزارش «سی‌ان‌ان»، لبران جیمز، ابرستاره بسکتبال لس‌آنجلس لیکرز، پس از پوشیدن پیراهن شماره 6 لیکرز، به نشانه احترام به بیل راسل فقید دوباره پیراهن 23 را بر تن خواهد کرد.

راسل، اسطوره فقید تیم بوستون سلتیکس که با این تیم 11 بار قهرمان «ان‌بی‌ای» شده بود در سال 2022 درگذشت و اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا پیراهن شماره 6 او را برای همیشه بایگانی کرد.

جیمز که در جهان ورزش به «پادشاه بسکتبال» معروف است، درباره این تصمیم گفت: «از دست دادن نمادی چون بیل راسل برای همه ما دلخراش است. همه ما می‌دانیم که راسل برای ان‌بی‌ای چه معنایی دارد. او نماد تیم بوستون سلتیکس و سیاه‌پوست‌ها است. من این کار (تغییر شماره) را به افتخار و احترام به او انجام می‌دهم.»

جیمز از دوران دبیرستان پیراهن شماره 23 را بر تن می‌کرد و وقتی به تیم «کلیولند» پیوست از همین شماره استفاده کرد. اما در سال 2010 وقتی راهی «میاهی هیت» شد به خاطر احترام به مایکل جردن از شماره 6 استفاده کرد.

جیمز مجموعا در 14 فصل از 20 فصل حضور در «ان‌بی‌ای» شماره 23 را به تن داشته و با احتساب فصل آینده، 15 فصل از 21 سال حضورش در این رقابت‌ها را با شماره 23 بازی کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید