باشگاه دیناموکیف تیم فنرباغچه ترکیه را «بی‌عزت و بی‌وجدان» توصیف کرد

باشگاه اوکراینی تیم فنرباغچه را به‌دنبال سفر این تیم به روسیه مورد انتقاد قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

باشگاه فوتبال دیناموکیف اوکراین پس از سفر تیم فنرباغچه ترکیه به روسیه برای انجام بازی دوستانه، این تیم را «بی‌عزت و بی‌وجدان» توصیف کرد.

تیم فوتبال فنرباغچه از روز یک‌شنبه 18 تیر در یک جام دوستانه به نام «باری» به‌مصاف زنیت سن‌پترزبورگ، ستاره‌سرخ بلگراد و نفتچی آذربایجان خواهد رفت. این دیدارها در ورزشگاه «گازپروم» شهر سن‌پترزبورگ برگزار می‌شوند.

باشگاه‌های روسی پس از حمله این کشور به اوکراین، از انجام رقابت‌هایی که زیر نظر فدراسیون بین‌المللی فوتبال «فیفا» و اتحادیه اروپا «یوفا» برگزار می‌شود، محروم شدند.

دیناموکیف با انتشار اطلاعیه‌ای خطاب به تیم فنرباغچه نوشت: «گازپروم (غول گاز روسیه) با پول‌های آلوده به خون، شما را تحت تاثیر قرار دارد و عزت و وجدان باشگاهتان را با پول خرید.»

دیناموکیف این باشگاه ترکیه را متهم کرد، «اعانه‌های خونین حامیان تروریسم» را پذیرفته و هیچ چیز این اقدام «ننگین فنرباغچه» را توجیه نمی‌کند.

تیم فنرباغچه سال گذشته پس از اینکه هوادارانش در دیدار مقابل دینامو‌کیف نام ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه را فریاد زدند، از انجام یک بازی در ورزشگاه اختصاصی خود محروم شد. با این حال اجرای این حکم برای دو سال به تعویق افتاد.

یوفا هم باشگاه فنرباغچه را به‌دلیل رفتار تحریک‌آمیز هوادارانش 50 هزار یورو جریمه کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم