قانون ضدنژادپرستی «وینی جونیور» در ایالت ریودوژانیرو به‌ تصویب رسید

این قانون در ماه گذشته توسط مجلس قانونگذاری ایالت ریودوژانیرو پیشنهاد شده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دولت ایالت ریودوژانیرو برزیل به طور رسمی قانون مبارزه با «نژادپرستی» که به نام وینیسیوس جونیور، ستاره تیم ملی برزیل و باشگاه رئال مادرید نامگذاری شده را تصویب کرد.

این قانون در ماه گذشته توسط مجلس قانونگذاری ایالت ریودوژانیرو پس از اهانت‌های نژادپرستانه شماری از تماشاگران در لیگ اسپانیا علیه وینیسیوس جونیور پیشنهاد شده بود.

این قانون که به نام «وینی جونیور» به‌ثبت رسیده ظهر پنج‌شنبه 15 تیر به طور متفق‌القول به تصویب ریودوژانیرو رسید.

پروتکل نحوه پردازش و رسیدگی به شکایات نژادپرستی و همچنین کارزارهای آموزشی اجباری نیز در این لایحه گنجانده شده است.

وینیسیوس همچنین در حاشیه این مراسم که در جایگاه ویژه ورزشگاه «ماراکانا» برگزار شد، مهمترین مدال ایالت ریودوژانیرو را به پاس خدماتش برای برابری انسان‌ها و مبارزه با نژادپرستی دریافت کرد.

این مدال که «Medalha Tiradente» نام دارد، توسط مجلس قانون‌گذاری به افراد و نهادهایی که خدمات انسان دوستانه ارائه می‌دهند، تعلق می‌گیرد.

قانون «وینی جونیور» این امکان را به داور مسابقه می‌دهد که هر زمان اقدامی «نژادپرستانه» در مسابقات فوتبال رخ دهد بازی را متوقف کند.

توهین‌های نژادی هواداران تیم‌های اسپانیایی علیه وینیسیوس جونیور در فصل گذشته به‌ویژه تماشاگران والنسیا باعث شد توجه بسیاری از فوتبال‌دوستان و دولت‌ها به شرایط نه چندان خوب نژادپرستی در فوتبال جلب شود.

بر اساس داده‌ها، توهین‌های نژادی در ورزشگاه‌های فوتبال برزیل در سال 2022 حدود 40 درصد افزایش یافته است.

وینیسیوس جونیور از مطرح‌ترین بازیکنان تیم ملی فوتبال برزیل و رئال مادرید محسوب می‌شود که در سال 2018 از تیم فلامینگو واقع در ایالت ریودوژانیرو با مبلغ 46 میلیون یورو به تیم اول پایتخت اسپانیا پیوست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید