تجمع اعتراضی علیه رئیس فدراسیون جودوی ایران

تجمع‌کنندگان نسبت به عملکرد آرش میراسماعیلی که منجر به محرومیت چهار ساله این نهاد از سوی فدراسیون جهانی جودو شده است، اعتراض دارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شماری از افراد معترض با حضور مقابل ساختمان فدراسیون جودو نسبت سیاست‌های آرش میراسماعیلی، رئیس فدراسیون جودو که منجر به محرومیت چهارساله این نهاد شده است، تجمع کرده و با سر دادن شعار خواستار استعفای او شدند.

در جریان نشست خبری آرش میراسماعیلی، تعدادی از ورزشکاران رده‌های جوانان و نوجوانان این رشته ظهر یک‌شنبه، 7 خرداد، با حضور مقابل ساختمان فدراسیون تجمع کرده و با شعار «وزیر حمایت می‌کنه، آرش خیانت می‌کنه» خواستار استعفای میراسماعیلی شدند.

تجمع‌کنندگان نسبت به عملکرد میراسماعیلی در دوره ریاست او در فدراسیون جودو که منجر به محرومیت چهار ساله این نهاد از سوی فدراسیون جهانی جودو شده است، معترض بودند.

این محرومیت چهارساله از 27 شهریور 1398 شروع شد و تا 26 شهریور 1402 برقرار خواهد بود.

در میان معترضان تعدادی از جودوکاران زن هم حضور داشتند که با دست‌نوشته‌هایی خطاب به حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان خواستار رد صلاحیت میراسماعیلی به دلیل بی‌کفایتی بودند.

فدراسیون جهانی جودو پس از اتفاقات جام‌ جهانی 2019 توکیو که طی آن سعید ملایی، جودوکای پیشین ایران، تحت فشار مقامات ایرانی مجبور به باخت در دو مسابقه پایانی خود شد، فدراسیون جودوی ایران را به دلیل «دخالت سیاست در ورزش، نقض مکرر مقررات بین‌المللی و اعمال تصمیمات نژادپرستانه» در عدم انجام مبارزه با ورزشکاران اسرائیلی، به‌مدت «چهار سال» از هرگونه فعالیت بین‌المللی محروم کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم