کارت قرمز وینیسیوس بخشیده شد

پلیس اسپانیا از بازداشت سه هوادار در شهر والنسیا و یک گروه چهار نفره در مادرید خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال اسپانیا آرای دیدار دو تیم والنسیا و رئال مادرید در چارچوب هفته سی‌وششم رقابت‌های لالیگای را اعلام کرد.

در پی توهین نژادپرستانه به وینیسیوس جونیور، فوق‌ ستاره برزیلی رئال مادرید، جایگاه هواداران افراطی والنسیا در ورزشگاه «مستایا» برای پنج بازی آینده این تیم بسته خواهد بود.

همچنین کارت قرمز وینیسیوس جونیور بخشیده شد و این بازیکن می‌تواند «کهکشانی‌ها» را در دیدار امشب مقابل رایو وایکانو در چارچوب هفته سی‌وهفتم رقابت‌های «لالیگا» همراهی کند.

علاوه بر بسته‌شدن جایگاه پشت دروازه والنسیا، این تیم 45 هزار یورو نیز جریمه شد.

باشگاه والنسیا پیش‌تر، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که هواداران توهین‌کننده به بازیکن برزیلی رئال مادرید را شناسایی و مادام‌العمر از حضور در ورزشگاه محروم کرد.

پلیس اسپانیا روز گذشته (سه‌شنبه) در توئیتی از بازداشت سه مرد جوان در والنسیا به‌دلیل شعارهای نژادپرستانه علیه وینیسیوس جونیور در دیدار والنسیا و رئال مادرید خبر داد.

پلیس همچنین از بازداشت چهار فرد دیگر در شهر مادرید به اتهام توهین‌های نژادپرستانه به وینگر برزیلی رئال مادرید خبر داد. به گفته پلیس، که این چهار نفر ژانویه گذشته عروسک وینیسیوس جونیور را از روی پلی در مادرید حلق‌آویز کرده‌اند.

گفته می‌شود که سه تن از بازداشت‌شدگان از هواداران دو آتیشه اتلتیکو مادرید هستند.

این گروه پیش‌تر با هدف مهار خشونت در طول بازی توسط پلیس با عنوان «پرخطر» شناسایی شده بود.

این دستگیری‌ها پس از آن انجام شد که فشار سنگین افکار عمومی و اعتراض‌های بین‌المللی پس از توهین‌های نژادپرستانه به وینیسیوس بالا گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم