تراژدی مرگ در مسابقه فوتبال؛ 12 نفر در السالوادور کشته شدند

رسانه‌های السالوادور اعلام کردند که تاکنون دست‌ کم 12 نفر کشته و 100 نفر به شدت مجروح شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

لوئیس آلونسو آمایا، مدیر آژانس دفاع مدنی سان سالوادور، شامگاه شنبه گفت که در پی ازدحام جمعیت در ورزشگاه «کاسکاتلان» در السالوادور، 12 نفر کشته شدند.

رسانه‌های السالوادور صبح یک‌شنبه، 31 اردیبهشت، اعلام کردند که تاکنون دست‌‌کم 12 نفر کشته و 100 نفر به شدت مجروح شدند.

Advertisement

پلیس پیشتر از طریق توییتر اعلام کرد، حداقل دو نفر از مجروحان که به بیمارستان‌ نزدیک استادیوم «کاسکاتلان» منتقل شده‌اند در شرایط وخیمی قرار دارند.

بازی دو تیم «اف‌سی آلیانزا» و «اس‌دی اف‌ای‌اس» شامگاه شنبه، 30 ازدیبهشت به وقت محلی، در ورزشگاه «کاسکاتلان» در دقیقه 10 نیمه‌تمام ماند، زیرا تعداد زیادی از هوادارانی که موفق به ورود به ورزشگاه نشده بودند به سمت درهای ورودی هجوم بردند و این اتفاق باعث شد که بسیاری زیر دست و پا بمانند.

روزنامه محلی «لا پرنسا گرافیکا» گزارش داد که تعداد انبوهی از هواداران پس از ورود به ورزشگاه به مقامات حاضر اعلام کردند که ورزشگاه بیش از حد شلوغ است و افراد زیای مقابل درب ورزشگاه منتظر ورود هستند.

یکی از هواداران به این نشریه گفت: «در کل ورزشگاه فقط دو دروازه برای ورود تماشاگران باز بود. مردم در قسمت بیرونی ورزشگاه قصد داشتند به‌زور وارد شوند و روی همه ما افتادند».

نایب بوکله، رئیس‌جمهوری السالوادور، با ابراز ناراحتی از این اتفاق اعلام کرده که رئیس پلیس ملی این کشور و همچنین دادستان کل تحقیقات جدی و دقیقی برای روشن شدن دلیل و ابعاد این حادثه آغاز کرده‌اند.

فدراسیون فوتبال این کشور با انتشار بیانیه‌ای ضمن ابراز تسلیت، تمامی دیدارهای روز یک‌شنبه را به تعویق انداخت و دستور برگزاری جلسه فوری با حضور مقامات ارشد و همچنین کمیته امنیت اماکن ورزشی را داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید