بازديد لیونل مسی از محله تاریخی الطریف در الدرعیه سعودی

مسی روز دوشنبه برای دومین بار به‌ عنوان سفیر گردشگری سعودی به این کشور سفر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

لیونل مسی، ابر‌اسطوره آرژانتینی فوتبال جهان که به عنوان سفیر گردشگری سعودی برای دومین بار به این کشور سفر کرده، در ادامه فعالیت‌های تبلیغاتی خود از مناطق مختلف گردشگری و تفریحی سعودی بازدید کرد.

دارنده هفت توپ طلای فوتبال جهان عصر سه‌شنبه، 12 ارديبهشت، به همراه خانواده‌اش از منطقه تاریخی «الدرعیه» ریاض بازدید کردند و در محله تاریخی «الطریف» عکس گرفتند.

محله تاریخی الطریف در الدرعیه که نام آن در فهرست میراث جهانی ثبت شده نمایانگر دوران آغازین شکل‌گیری کشور پادشاهی عربی سعودی و پایتخت آن از زمان تاسیس این کشور به دست امام محمد بن سعود تا دوره معاصر است.

احمد الخطیب، وزیر گردشگری کشور پادشاهی عربی سعودی در توییتر نوشت: «مسی خوش آمدی به الدرعیه؛ سرزمین ریشه‌دار در تاریخ و اصالت تاریخی. در سفر توریستی جذاب شامل تجربه‌های متنوع، توسط مردم مهمان‌نواز و سخاوتمند سعودی از او به همراه همسرش آنتونیلا و فرزندانش ماتیو و سیرو در کوی الطریف استقبال شد».

مسی در حال حاضر سفير گردشگری کشور سعودی است. او‌ به‌ عنوان سفیر گردشگری سعودی در اوایل سال 2022 از شهر جده بازدید کرد.

منصوب کردن لیونل مسی به عنوان سفیر گردشگری سعودی با هدف ارتقای موقعیت پادشاهی عربی سعودی به عنوان یک قطب گردشگری در خاورمیانه و جهان است، به گونه‌ای که در چارچوب برنامه چشم‌‌انداز 2030 توسعه سعودی به رشد و تنوع‌بخشی به منابع اقتصاد ملی اين كشور کمک می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید