بازگشت هافبک لاس‌پالماس به میادین پس از شکست سرطان

هافبک اسپانیایی تیم فوتبال لاس‌پالماس پس از هشت ماه به میادین فوتبال بازگشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کیران رودریگز، هافبک اسپانیایی باشگاه فوتبال لاس‌پالماس، هشت ماه پس از ابتلا به بیماری سرطان، برای نخستین بار از سپتامبر گذشته به میادین بازگشت.

رودریگز 27 ساله در سپتامبر 2022، متوجه شد که به بیماری سرطان دچار شده و بلافصله پس از آن روند د‌رمان خود را پیگیری کرد.

هافبک لاس‌پالماس از اواخر ژانویه سال جاری پس از گذراندن دوران نقاهت به تمرینات تیمش بازگشته بود، اما سرمربی «زردهای جزایر قناری» تصمیم گرفت تا بازی برابر ساراگوسا برای فرصت دوباره دادن به او صبر کند.

بازگشت رودریگز در دقیقه 73 مسابقه رخ داد و او جای انریکه کلمنت را در زمین بازی گرفت. تماشاگران تیم رئال ساراگوسا با تشویق فراوان از بازگشت هافبک خوش‌تکنیک لاس‌پالماس به میادین فوتبال استقبال کردند و صحنه‌ای احساسی و ماندگاری را برای او رغم زدند.

رودریگز پس از پایان بازی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: «چیزی در ذهنم تغییر نکرده است. همچنان دوست دارم بازی کنم، رقابت کنم و به زندگی سابق و عادی روزمره ادامه دهم. این کاری است که سعی دارم انجام دهم. مربی هم به هر روشی که بتواند به من کمک می‌کند. او تصمیم گرفت در این هفته از من استفاده کند و اگر هفته دیگر نوبت بازیکن دیگری باشد، من برایش خوشحال خواهم شد.»

دیدار دو تیم رئال ساراگوسا و لاس‌پالماس در چارچوب هفته سی‌وهشتم رقابت‌های دسته دوم «لالیگا»ی اسپانیا با تساوی 1 بر یک به پایان رسید.

لاس‌پالماس با این تساوی غیرمنتظره 64 امتیازی شد و فرصت صعود به رتبه دوم جدول رقابت‌ها را از دست داد.

«زردهای جزایر قناری» هم اکنون در رتبه پنجم جدول و به فاصله‌‌ی سه امتیازی صدر جدول قرار دارند.

«لالیگا 2» با 22 تیم به انجام رقابت‌ها می‌پردازد که دو تیم برتر به علاوه برنده پلی‌آف به «لالیگا» صعود کرده و جایگزین سه تیم انتهای جدول لالیگا می‌شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم