جیانی اینفانتینو تا سال 2027 به‌عنوان رئیس «فیفا» ابقا شد

نخستین دوره ریاست اینفانتینو ‌به‌عنوان رئیس فیفا که از سال 2019 آغاز شده بود، رسما امروز (پنج‌شنبه) به پایان رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

جیانی اینفانتینو، رئیس سوئیسی-ایتالیایی فدراسیون بین‌المللی فوتبال جهان موسوم به «فیفا» و دبیرکل سابق «یوفا»، در جریان هفتاد‌و‌سومین کنگره فوق‌العاده فیفا به عنوان رئیس بالاترین نهاد حاکم بر فوتبال تا سال 2027 ابقا شد.

کنگره فوق‌العاده 2023 فیفا ظهر پنج‌شنبه، 16 مارس در زوریخ سوئیس برای برگزیدن رئیس جدید فیفا برگزار شد. این کنگره پس از پرونده فساد فیفا در سال 2015 و کناره‌گیری سپ بلاتر از ریاست فیفا انجام گرفت.

نخستین دوره ریاست جیانی اینفانتینو ‌به‌عنوان رئیس فیفا که از سال 2019 آغاز شده بود، امروز (پنج‌شنبه) رسما به پایان رسید.

فوتبال در دوره نخست مدیریت اینفانتینو بر فیفا شاهد تغییرات زیادی از جمله تصمیم تاریخی برای افزایش تعداد تیم‌های شرکت‌کننده در جام جهانی 2026 از 32 به 48 تیم بود.

اینفانتینو در دوره اول ریاست خود کوشید تغییرات مثبتی در فوتبال ایجاد کند و قدرت فیفا برای برگزاری تورنمنت‌های مختلف را افزایش دهد.

پس از برگزاری جام‌جهانی 2022 قطر، فیفا اکنون خود را برای جام‌جهانی زنان در استرالیا و نیوزیلند آماده می‌کند.

اینفانتینو سرمایه‌گذاری برای توسعه فوتبال را نسبت به سال 2016، هفت برابر کرد و در حوزه اقتصادی تغییرات چشمگیری در این ورزش محبوب ایجاد کرده است.

داور ویدیویی در دوره مدیریت اینفانتینو ارائه شد و او از طرح‌ توسعه فوتبال در مدارس کشورهای کم بضاعت مانند کشورهای آفریقایی‌ حمایت کرد.

اینفانتینو همچنین طرحی برای پیشرفت استعدادهای فوتبال با مدیریت ارسن ونگر، سرمربی فرانسوی سابق آرسنال در حال پیگیری دارد و فوتبال زنان نیز در دوران ریاست او بر فیفا بسیار رشد کرد و تماشاگران تلویزیونی بیشتری به دست آورد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم