مراکش نامزد احتمالی جایگزینی اوکراین در میزبانی جام جهانی 2030

«فیفا» قرار است میزبان جام جهانی 2030 را در کنفراس رسمی خود در سال 2024 معرفی کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

پس از موفقیت چشمگیر قطر در برگزاری جام جهانی 2022، مراکش تصمیم گرفت تا با همکاری اسپانیا و پرتغال پرونده مشترکی را برای میزبانی میزبانی رقابت‌های جام جهانی 2030 ارائه دهد.

بحث میزبانی مشترک مراکش پس از خروج کشور اوکراین از این پرونده صورت می‌گیرد که قرار بود با اسپانیا و پرتغال پرونده مشترکی را برای میزبانی جام جهانی 2030 ارائه کند، اقدامی که با حمایت کشورهای اروپا برای احیای اوکراین با توجه به درگیری نظامی‌اش با روسیه مواجه شد.

تارنمای بریتانیایی «اتلتیک» در گزارشی نوشت که ادامه عملیات نظامی روسیه به خاک اوکراین شرایط را برای بهبودی اوکراین برای آماده‌شدن برای میزبانی رقابت‌های جام جهانی بسیار دشوار کرده است.

در ادامه این گزارش آمده است که مراکش به‌دلیل مسافت هشت مایلی با اسپانیا گزینه بهتری نسبت به اوکراین است، ‌در حالیکه بین اوکراین و اسپانیا 1000 مایل و با پرتغال بیش‌تر فاصله وجود دارد.

پیش‌بینی می‌شود که پرونده میزبانی مراکش، اسپانیا و پرتغال با پرونده چهار کشور آمریکای جنوبی یعنی آرژانتین، اروگوئه، پاراگوئه و شیلی رقابت‌ خواهد کرد.

پیش‌تر، فدراسیون بین‌المللی فوتبال جهان که عموماً با نام «فیفا» شناخته می‌شود، اعلام کرده بود که انتخاب کشور میزبان جام جهانی 2030 در کنفرانس رسمی این نهاد بین‌المللی در سال 2024 انجام خواهد شد.

جام جهانی بعدی در سال 2026 با حضور 48 تیم برای نخستین بار در تاریخ این رقابت‌ها در کشورهای آمریکا، مکزیک و کانادا برگزار می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم