در پی رسوایی مالی بارسا 6 بازیکن به اتهام تبانی در اسپانیا دستگیر شدند

نتیجه یکی از دیدار‌های جام حذفی اسپانیا دستکاری شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فوتبال اسپانیا در چند روز اخیر تحت تاثیر رسوایی جدی و بزرگ «بارساگیت» بوده که باعث شده حواشی بسیاری درباره رشوه و رابطه باشگاه بارسلونا با کمیته داوران «لالیگا» ایجاد شود و اکنون گزارش‌ها در اسپانیا از دستکاری در نتیجه یکی از دیدار‌های جام حذفی خبر می‌دهند.

اتحادیه لیگ برتر فوتبال اسپانیا موسوم به «لالیگا» پس از دریافت اطلاعاتی از یک فرد ناشناس، در مورد دستکاری و تبانی در دیدار دو تیم «لوانته» مقابل «هوراکان ملییا» در رقابت‌های فصل گذشته «کوپادل‌ری»، شکایتی رسمی به مرکز پلیس ملی در حوزه صداقت در ورزش و شرط‌بندی موسوم به «CENPIDA» ارائه کرد.

نشریه کاتالونیایی «موندو دپورتیوو» در گزارشی اختصاصی نوشت که در ایمیل دریافتی لالیگا عنوان شده بود که 6 بازیکن ملییا روی باخت سنگین تیم‌شان شرط‌بندی کرده بودند.

مدارک رسیده به «لالیگا» نشان می‌دهد تعدادی از بازیکنان ملییا در زمین کم‌کاری می‌کردند و روی گل‌های دریافتی نقش مستقیم داشتند. موردی که اگر اثبات شود، جرایم سنگینی برای این باشگاه به دنبال خواهد داشت. در این پرونده باشگاه لوانته از هر اتهامی مبرا است.

در ادامه این گزارش آمده است که یکی از 6 بازیکن ملییا به اتهام شرکت در دستکاری چندین مسابقه دستگیر و سپس با قید وثیقه تا پایان مراحل تحقیقات آزاد شده است. این پرونده در اختیار دادگاه تحقیق شماره دو ملییا است.

در روزهای گذشته، نشریه اسپانیایی «ال‌موندو» در گزارشی اختصاصی باشگاه بارسلونا را در بین سال‌های 2016 تا 2018 به پرداخت مبلغ «1.6 میلیون یورو» طی سی‌وسه تراکنش به انریکه نگریرا، نایب‌رئیس پیشین کمیته داوران «لالیگا»، متهم کرد.

«لالیگا» نیز ظهر سه‌شنبه هفته گذشته، 15 فوریه، با انتشار بیانیه‌ای پرونده پرداخت رشوه توسط باشگاه بارسلونا در بین سال‌های 2016 تا 2018 به مدت حداقل سه فصل به نایب‌رئیس سابق کمیته داوران باز کرده است و از دادگستری اسپانیا خواسته تا در مورد این پرونده تحقیق کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید